آخرین اخبار «صنایع چوب

در ۱۰ ماه منتهی به دی سال ۹۳ در کل در ۳۳ گروه صنعتی برای حدود ۳۴۱ هزار نفر اشتغال ایجاد شده است. این در حالی است که این میزان در سال ۹۲ حدود ۳۹۹ هزار نفر بوده است و این به معنای کاهش ۵/ ۱۴ درصدی اشتغال است. ماه منتهی به دی سال ۹۳ را در نظر بگیریم، گروه «ساخت مواد و محصولات شیمیایی» با ۱۵۹۹۷۲ میلیارد ریال، «ساخت فلزات اساسی» با ۱۲۹۷۲۹ میلیارد ریال و «محصولات غذایی وآشامیدنیها» با ۱۱۶۶۸۴ میلیارد ریال به ترتیب صنایعی هستند که بیشترین سرمایه را جذب کردهاند. معاون وزیر صمت در خصوص ارائه تسهیلات بانکی به تولید کنندگان افزود: تفاهم خوبی با بانکها داشتیم تا درصد زیادی از منابع به حوزه تولید منتقل شود. معاون وزیر صمت در ادامه گفت: در حوزه یراق آلات هم کارهای بسیار ویژهای صورت گرفته بود. برادران در مورد حمایتهای وزارت صمت از صنایع گفت: امتیازهای ویژهای در دولت سیزدهم به این حوزه واگذار شده است.

محصولات شرکت مهرتاش سپاهان از مود شیمیایی ویژه تا روانکارهای صنعتی در بیش از 20 صنعت پررونق میهن عزیزمان مورد استفاده بوده و همواره نام مهرتاش سپاهان در اذهان مدیران شرکت های بزرگ تولیدی در این صنایع مذکور سالهاست که نقش بسته است. او افزود: صنایع کاغذ رضوانشهر توانست پس از ۵ سال رکود با تولید بیش از ۴ هزار تن در ماه، به سود ناخالص دست یابد. طراحی، مشاوره، ساخت و اجرای کلیه مصنوعات چوبی، طرح و اجراء دیزاین و دکوراسیون داخلی کلیه اماکن دولتی و خصوصی، تجاری و نمایشگاهی ، طراحی و ساخت انواع غرفه و خدمات نمایشگاهی صنایع چوبی، تهیه ، توزیع و واردات انواع چوب، مصنوعات چوب ، مواد اولیه، تجهیز و راه اندازی ماشین آلات و خطوط تولید صنایع چوبی، ثبت سفارش و حق العملکاری، مشارکت و سرمایه گذاری در اجراء کلیه پروژه های تولیدی و سازه ای صنعت چوب، همچنین ارائه کلیه فعالیت های تجاری و بازرگانی در زمینه خرید و فروش و صادرات و واردات کلیه کالاهای بازرگانی، گشایش اعتبارات و L/C برای شرکت نزد بانک ها ، ترخیص کالا از گمرکات داخلی، اخذ و اعطاء نمایندگی کمپانیهای معتبر خارجی و داخلی، برپائی غرفه و شرکت در کلیه نمایشگاههای داخلی و بین المللی- انعقاد قرارداد با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، ایجاد شعب و نمایندگی در داخل و خارج از کشور- اخذ وام و اعتبارات بانکی بصورت ارزی و ریالی از کلیه بانکهای داخلی و خارجی شرکت در کلیه مناقصات، پیمانها و مزایدات دولتی و خصوصی اعم از داخلی و بین المللی.

پروژه ایجاد کارخانه برای تولید ام دی اف با سرمایه ۶۴ میلیارد ریال ابتدا در سال ۱۳۶۷ در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مطرح گردید که پس از بررسیهای فنی و اقتصادی با تهیه و ارائه طرح اولیه به وزارت صنایع در اواسط سال ۶۸ موافقت اصولی آن از وزارتخانه مذکور با ظرفیت ۳۳ هزار متر مکعب در سال اخذ گردید به این منظور زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در محل فعلی کارخانه از منابع طبیعی اجاره شد به دنبال تغییر سیاست های ارزی در سال ۱۳۷۱ و لزوم تامین منابع مالی بیشتر شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در سال 1372 پس از واگذاری کلیه دارایی ها به شستا دستور توقف طرح را به شرکت صنایع چوب خزر اعلام نمود و در سال ۱۳۷۵ کل تشکیلات اجرای طرح جمع گردید پس از یک وقفه ۶ ساله در انجام طرح بنا بر تصمیم مجمع سال ۷۸ موضوع بهنگام نمودن طرح و توجیه فنی و اقتصادی آن، با توجه به شرایط اقتصادی جدید مجدداً در شرکت فیبر بابلسر آغاز و طرح از اواخر سال ۷۸ احیا گردید. صنایع چوب مهراز با پشتوانه 35 سال تجربه، دارای کارنامه درخشانی در صنعت چوب می باشد. رییس اداره صنعت، معدن و تجارت دامغان دز حاشیه این بازدید گفت: کارخانه تولیدی پاک چوب دامغان در زمینه تولید مبلمان و مصنوعات چوبی با ظرفیت اسمی یکهزار و ۹۲۵ مترمربع در سال واقع در شهرک صنعتی دامغان فعال است که در مجموع ۳۰ نفر نیروی کار مستقیم دارد.

صنایع چوب مبین تولیدکننده انواع درب های چوبی و فلزی از سال ۱۳۷۰ با همکاری کادر ماهر و زبده، به کارگیری ماشین آلات و ابزار پیشرفته فعالیت خود را در زمینه ساخت و توزیع انواع درب های چوبی ساختمانی، اچ دی اف ترک کاستامانودرجه ۱، تولید انواع درب های پرسی داخلی و ورودی ساختمان mdf ، pvc ، ملامینهhpl ،اچ دی اف hdf با روکش pvc ، abs ضدآب آغاز کره است. صنایع چوب و فلز سان هوم واقع در شهرک صنعتی توس جهت تکمیل کادر خود در استان خراسان رضوی از افراد واجد شرایط زیر دعوت به همکاری مینماید. این رشته گرایش های مختلفی را به خود اختصاص داده است که در ادامه به بررسی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت. هر روز با روز دیگر فرق می کند، هر طلوع آفتاب اعجاز خاص خود را به ارمغان می آورد و زنده می شود. وی با بیان اینکه هر کسی که پروانه بهره برداری صنعتی ندارد میتواند وارد عرصه تولید شود افزود: شرایط برای آن دسته از تولیدکنندگان که مشغول فعالیت هستند تسهیل شده است تا واحدها بتوانند از مزایای این سامانه در صادرات و همچنین بهره گیری از تسهیلات پیش بینی شده استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید