آخرین اخبار «صنایع چوب

این صنعت از صنایع کم هزینه و پر درآمد است؛ اما اهمیت این صنعت چیست؟ می باشد که روز به روز این صنعت جای پر رنگی در روزمره ی بشر پیدا خواهد کرد . زهرا موسی که ۴۳ سال سن دارد و در رشته امور مالی تا مقطع دیپلم تحصیل کرده است، این روزها در کارگاهش با کلافی از چوبها به خلاقیت و نوآوری میپردازد و سفارش کار میگیرد. آینده و بازار کار رشته دانشگاهی چوب را می توان در تمام مراکز وابسته به تولید و بهرهوری چوب و محصولات وابسته به آن جستجو نمود. به گزارش خبرگزاری برنا از قم، علیرضا اقبالیان با اشاره بهاحتمال وقوع حوادث آتشسوزی در کارگاههای نجاری و مراکز صنعتی سطح منطقه اظهار داشت: منطقه ۵ از مناطق بحرانی و خطرآفرین به علت وجود صنایع مرتبط با چوب و کفش است. از اوایل سال ۲۰۰۸ میلادی تاکنون صاحبان مشاغل کسبوکار کوچک، نسبت به آینده خوشبین بودهاند.

بسیاری از کارآفرینان تاکنون ایدههای خوبی برای کسبوکار در ذهن داشتهاند؛ اما اگر به دنبال صنعتی میگردید که هزینه آغاز کار را بدهد «سیجورکس» لیستی از صنایعی را که در سال گذشته سود و رشد بالای متوسط داشتهاند و برای راهاندازی به سرمایه کمی نیاز دارند فراهم کرده است. «جیمز نو» چنین اظهار میکند که «بسیاری از این صنایع میتواند با یک کامپیوتر و یک آپارتمان آغاز شود و بسیاری از آنها به فضای اداری و کارکنان رسمی احتیاج ندارند. به یک بازار بزرگ و متنوع از جمله سایر صنایع تولیدی خدمت می کند. پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

رشته صنایع چوب در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور در دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته برای متقاضیان ارائه میشود . رشته صنایع چوب در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور تنها در گرایش تولید مبلمان ارائه میشود . این رشته به تربیت نیروهای متخصص، کارآفرین و مدیر پرداخته و سعی برآن دارد تا نیازهای صنایع چوب، کاغذ و مبلمان کشور به افراد تحصیل کرده را تامین نماید. اما واقعیت این رشته چیه؟ این شرکت با سرمایه گذاری های جدید در حال توسعه بوده و به مشتریان داخلی و خارجی خدمات ارائه می کند. همان طور که گفته شد صنعت سطح سوم به دلیل ویژگی منحصر به فرد آن (هزینه کمتر) گسترش قابل توجهی داشته است. به گزارش گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ایرج زمانی فرد ، مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ چوکا گفت: مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ چوکا گفت: این کارخانه که از دور تولید خارج شده بود با همت کارکنان و مدیریت با ۱۷۶ درصد افزایش به چرخه تولید بازگشت.

در این بین از سال ۱۹۹۹ میلادی آمریکاییها که به فرصتهای مناسب برای شروع کسبوکار باور دارند، در این زمینه سهم بزرگی داشتند. همیشه برقراری اتصال بین دو شیء و یا دور جسم در صنایع مختلف وجود داشته و همچنان هم وجود دارد. هم چنین ممکن است کالاهایی را برای تولید کالاهای مصرفی و غیر مصرفی در سایر شرکت ها تولید کند. از نمونه ارزشمند چوبی در کشورمون، میشه به منبر صاحب الزمان(عج) که در زمان فتحعلی شاه قاجار توسط استاد محمد نجار خراسانی ساخته شده اشاره کرد. صنایع ثانویه را می توان به صنایع مقیاس بزرگ یا مقیاس کوچک تقسیم کرد. گاهی اوقات به آن ها صنایع “چرخان” نیز گفته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مراجعه به سایت انجمن صنفی کارفرمایان صنایع چوب ایران به آدرس www.iranwoodind.com، فهرست اعضای انجمن را به همراه اطلاعات تماس و زمینه فعالیت آن ها تهیه نمایید. این تحلیلها میتوانند مسیر بهینهای را برای کسب سود در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهند. از سوی دیگر، بررسی انجام گرفته براساس میزان سرمایهگذاری در بخشهای مختلف صنعتی ایران در ۱۰ ماه منتهی به دی امسال نشان می دهد، ابزار پزشکی، محصولات غذایی و آشامیدنی، تولید لاستیک و پلاستیک با بیشترین اقبال از سوی سرمایهگذاران روبهرو بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید