آخرین اخبار «صنایع چوب

مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه طرح زراعت چوب از طرحهای مشارکتی این سازمان است و در سنوات گذشته بهخاطر امکان بهرهبرداری از جنگلهای طبیعی و تامین چوب از رویشگاههای جنگلی کشور، کمتر مورد استقبال بخش خصوصی و صاحبان صنایع قرار میگرفته، از توسعه و گسترش زراعت چوب در کشور خبر داد و افزود: با تصویب قانون ممنوعیت بهرهبرداری چوبی از جنگلها، اکنون زراعت چوب یکی از اصلیترین منابع تامین نیازهای چوبی کشور به شمار میرود. سهم عمدهای از این درآمدها مربوط به بخشودگی جرائم تامین اجتماعی به مبلغ ۵۷ میلیارد ریال بوده و شرکت در این مورد بیان کرده است که این عنوان مربوط به پیگیریهای انجام شده جهت اخذ بخشودگی از سازمان تامین اجتماعی بوده است. وی گفت : تاکید استاندار مازندران برای تامین مواد اولیه این واحدها به جهت ضرورت تداوم طرح تنفس جنگل ، توجه به زراعت چوب است و همسو با این رویکرد طرح نهضت درختکاری در حاشیه جاده های استان اجرایی شده است.

مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران امروز پنج شنبه ۳۰دی در آئین رسمی راه اندازی مجدد خط pm۱ جهت تولید کاغذ چاپ و تحریر با بیان اینکه حفظ اشتغال موجود، بهره وری و فعال شدن تولید کاغذ چاپ و تحریر در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: ظرفیت تولید ۹۰ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر وجود دارد که تحقق این میزان تولید مستلزم تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش و بازار فروش محصولات است. به گزارش ایرنا، این نمایشگاه ها عصر امروز سه شنبه با شرکت تولیدکنندگان داخلی از استان های مختلف و نمایندگی های خارجی در زمینه صنایع چوب و مبلمان در سالن های سهند، امیرکبیر، پروین اعتصامی، شهریار و آذربایجان نمایشگاه بین المللی تبریز دایر شدند. امیدواریم این واحدها از ظرفیت و ساختار جدید وزارتخانه بهره مند شوند و هم به سامانه جامع تجارت بپوندند و با رفتار شفاف خود زمینه را برای حمایت ما مهیا کنند. کابینت آشپزخانه یکی از ضروری ترین وسایل داخلی ساختمان بوده که امروزه با عنایت به پیشرفت صنعت چوب، اولین جایگاه را در معماری و تزئینات داخلی ساختمان به خود اختصاص داده است.

در نتیجه شرکت های زیادی در این حوزه فعالیت دارند. باید شناخت دقیق بازار و صنایع متصل صورت گیرد و ما نیاز داریم این حوزه را از یک گروه به اداره کل ارتقا دهیم. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از ساری،امید نیک نژاد مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران گفت: برای تحقق اهداف پیش بینی شده و ارتقاء کمی وکیفی تولید؛ نیاز مبرم به نیروهای متخصص و فنی احساس شد که دراین راستا ازمیان جوانان متخصص وعلاقمند به همکاری با شرکت از طریق آزمون استخدام انجام میگیرد.او گفت:دراین آزمون که قرار است ۲۴ دی ماه امسال برگزارشود؛ از میان متقاضیان ۶۰ نفربرگزیده خواهند شد و هیچ نیروی خارج از آزمون جذب نخواهد شد. در چندین سال گذشته، کاغذ تنها محصول اصلی فروخته شده توسط شرکت چوکا بوده و البته پیش از سال ۹۹، بازار هدف کاغذ تولید شده توسط این شرکت در داخل و خارج از کشور بوده است، اما در دوره ۱۲ ماهه سال مالی ۱۳۹۹ و همچنین بازه زمانی شش ماهه نخست سال جاری، فروش این شرکت تنها به داخل کشور محدود شده است. در ادامه به معرفی بهترین تولیدکننده فرآورده های چوبی در ایران و جهان می پردازیم.

قبلا هم در نشتریه علمی جهان شیمی فیزیک رشته های دانشگاهی دیگری نیز بررسی شده اند. به گزارش ایرنا ، حسن خیریانپور روز پنجشنبه در مراسم راه اندازی مجدد خط تولید کاغذ چاپ و تحریر شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در ساری افزود : در شرایط فعلی برای فعال نگه داشتن این دسته از صنایع استان که حدود ۶۵ درصد تولید صنایع سلولوزی ، تئوپان و چوب و کاغذ کشور را در اختیار دارند زراعت چوب باید بدرستی انجام شود تا اشتغال ۱۰ هزار نفری این صنایع در کل کشور تثبت شده باقی بماند. بهای تمام شده این درآمدها در دوره شش ماه نخست سالجاری به میزان هزار و ۴۴۶ میلیارد ریال بوده که نسبت به دوره شش ماه نخست سال گذشته (۸۰۲ میلیارد ریال) به میزان ۸۰درصد افزایش داشته است. فعالیت تولیدی شرکت چوکا در دوره شش ماه نخست سالجاری به دو محصول کاغذ و تخته چندلا محدود بوده است. در نتیجه پیمانکار، مهندس و یا نجار باید بدرستی از آن استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید