برترین تولیدکنندگان در صنعت چوب + معرفی بهترین تولید کننده صنایع چوبی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری،روابط عمومی شرکت چوب و کاغذ مازندران اعلام کرد: با ستناد مصوبه هیئت مدیره شرکت طرح و توسعه آینده پویا و هیئت مدیره چوب و کاغذ مازندران، جلالی معاون امور مجامع و شرکتهای طرح و توسعه آینده پویا بعنوان سرپرست موقت شرکت چوب و کاغذ مازندران معرفی شد.در این جلسه ضمن تأکید بر افزایش تولید، حفظ اشتغال و ارتقا بهره وری و افزایش شفافیت و پاسخگویی و حل مشکلات موجود از خدمات آقای دکتر علی اکبر صفریان در مدت مسؤولیت مدیریت این کارخانه تقدیر و تشکر بعمل آمد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از ساری،روابط عمومی شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران اعلام کرد:با بهبود روند ورود مواد اولیه شامل چوب و آخال به این شرکت، خط یک ماشین کاغذ با هدف تامین بازار داخلی و افزایش صادرات پس از ۱۵ روز وقفه آغاز بکار کرد. براساس قرارداد منعقده شرکت سازنده (استدلر هرتز از کشور کانادا) می بایست با ترکیب مدیریت و کارکنان ایرانی و خارجی بعد از تکمیل کارخانه و رساندن آن به ظرفیت اسمی و آموزش پرسنل، کارخانه را ترک و آن را تحویل متخصصان ایرانی می داد.

تداوم تولید در خط یک بخش قابل توجهی از نیاز بازار را مرتفع و موجب توسعه صادرات و ارز آوری به داخل کشور خواهد شد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری،صفریان مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت: صادرات ماهانه ۴ هزار تن کاغذ بعد از ۵ سال وقفه از شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران به مقصد ترکیه آغاز شده است. لازم به یادآوری است که بخش مصنوعات چوبی آخرین مرحله کار در صنایع چوب است و پس از این مرحله محصولات به دست مصرفکننده نهایی میرسد به همین خاطر دارای ارزش افزوده بالایی بوده و اهمیت زیادی را در بخش صادرات میتواند داشته باشد. گیلان با برخورداری از موهبت الهی بخشی از جنگل های هیرکانی را که قدمت آن به دوران سوم زمین شناسی بر می گردد در خود پرورانده است ؛ سال ۹۸ بخشی از این جنگل ها توسط یونسکو ثبت جهانی شده است که این موضوع اهمیت صیانت از آن ها را دو چندان می کند. دلیل اهمیت این موضوع در دوام چوب بسیار تاثیرگذار است. در واقع وجود چوب و فرآورده های آن از دیرباز اهمیت اقتصادی فراوانی داشته است. این رشته از معدود رشته هایی است که هنر جویان و حتی دانشجویان آن بخاطر نگاه نادرست مردم به فارغ التحصیلان آن گله مند هستند انها می گویند مردم فکر می کنند که در انتهای این رشته هنر جو به یک چوب بر یا نجار ساده تبدیل می شود گرچه خود نجاری شغلی است که ظرافت ها و دقت های خاص خود را دارد ولی آنچه اغلب مردم به آن اشاره می کنند کوبیدن میخ در چوب یا اره کردن قطعه ای از چوب است .اما مطمئن باشید که این فقط یک فکر سطحی و خام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، یدالله داودی با بیان اینکه با توجه به نیاز چوبی کشور، زراعت چوب به عنوان یک پروژه استراتژیک باید مورد اهتمام قرار گیرد، اظهار کرد: در کنار این نیاز و ضرورت و با توجه به تامین نهادههای چوبی از سه منابع جنگلی، واردات، اراضی اشخاص و علاوه بر این اگر استان مازندران منطقه ساری را به لحاظ قابلیت و ظرفیت توسعه زراعت چوب در دو بخش جلگهای و کوهستانی و به جهات جغرافیایی غرب و شرق پالایش و رصد کنیم میبینیم در کنار این ظرفیتها و پتانسیلها محدودیتهایی وجود دارد که مانع توسعه زراعت چوب میشود. توجه به نکات لازم و پیشگیری از نقاط ضعف در مراحل مختلف برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع چوب و اینترموب ترکیه استانبول با استفاده از تجربیات بر گذار کنندگان و شرکت کنندگان در نمایشگاه های گوناگون می تواند به موفقیت شما در نمایشگاه ماشین آلات صنایع چوب و اینترموب ترکیه استانبول و رسیدن به اهداف مدنظر در این زمینه کمک کند. اشکال هندسی و زیبا بر پیکر سرد و بی جان چوب نقش میبندند و از دل آن در و پنجرههای شیشه رنگی قواره بری شده و ظروف کاربردی خلق میشود.

برای اطلاع از جزئیات رشته صنایع چوب در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور میتوانید به صورت آنلاین به سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی مراجعه کنید . ثبت نام رشته صنایع چوب علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور است و هیچ آزمونی ندارد . او گفت : صنایع دستی از جمله حوزههایی است که اگر حمایتهای لازم از آن شود، میزان اشتغالزایی خوبی را بدنبال دارد. وی با اشاره به اینکه این رویداد با حضور ۳۰ هنرمند فعال در حوزه صنعت چوب استان کرمانشاه برگزار می شود، گفت: این رویداد از ۲ سال قبل و با شیوع ویروس کرونا و به دلیل محدودیت ها به صورت استانی برگزار می شود که پس از پایان کرونا به صورت بین المللی برگزار خواهد شد. ایسنا/کرمانشاه معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان به وجود 25 هزار هنرمند صنعتگر در استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد 125 نفر هنرمند ملی و بین المللی هستند. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، حسین ویسی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان با اشاره به وجود ۲۵ هزار هنرمند صنعتگر در استان، گفت : این تعداد هنرمند در ۶۰ رشته صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید