برترین تولیدکنندگان در صنعت چوب + معرفی بهترین تولید کننده صنایع چوبی

این صنعت به دلیل محدودیت در تأمین مواد اولیه، نتوانسته به صورت مناسبی رشد کند که این امر به تأمین نیاز داخلی از طریق واردات منجر شده است. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،یاسر امینی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی مازندران در دیدار با علی اکبر صفریان مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ استان که جهت پیگیری زمین مجاور شرکت صنایع چوب و کاغذ بمنظور احداث شهرک صنعتی برگزار شد، از فراهم بودن زمینه و شرایط لازم برای ایجاد شهرک صنعتی، با توجه به پتانسیل منطقه و مجاورت جاده سمنان با رعایت شرایط زیست محیطی خبر داد. مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه هدف از انجام خوشههای کسبوکار، تقویت ارتباط، شبکهسازی و همکاری اعضای خوشه با یکدیگر است، تصریح کرد: اجرای این خوشههای صنعتی، باعث بهرهمندی هرچه بیشتر صنایع از خدمات یکدیگر شده و حمایت از شکلگیری و توسعه ارائهدهندگان خدمات این کسبوکارها را تسهیل خواهد نمود. خدمات و پشتیبانی ضروری را برای فعالیت سایر سطوح صنعت فراهم می کنند. فعالیت خود را در سال 87 آغاز نموده است و طی دوازده سال کسب تجربه، سفارشات خود را با بالاترین کیفیت تحویل مشتریان می نماید. خبرگزاری میزان-علی اکبر صفریان، مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت: ما توان تأمین هفتاد درصد از نیاز کشور را داریم در حالی که امروز هفتاد درصد واردات داریم.

رییس سازمان منابع طبیعی و ابخیزداری با اشاره به اقدامات سازمان برای آبخیزداری و بیابانزدایی گفت: ۲.۵میلیون هکتار آبخیزداری و بیابان زدایی انجام و در کنار آن مرکز نوآوری فناوری منابع طبیعی ایجاد شده است که تکنولوژیهای جدید را دنبال میکند همچنین مرکز بینالمللی جامع مدیریت آبخیز در سازمان ایجاد شد و ۱۴ کشور منطقه در آن با مسئولیت ایران عضویت دارند و هر پنج سال یکبار عملکرد آن بررسی میشود همچنین ما هشت سامانه را طراحی و راه اندازی کردیم که فعالیتهای خود را بر اساس آنها تنظیم میکنیم. رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به وضعیت کاداستر ازاضی ملی کشور خاطرنشان کرد: امسال کاداستر ۹۵ درصد از اراضی ملی کشور به اتمام میرسد. رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور افزود: ۱۷۴ هزار نفر همیار طبیعت کددار با سازمان همکاری میکنند همچنین بر اساس بند ب ماده ۲۹ قانون احکام دائمی به منابع طبیعی اجازه داده تا تشکلها را احراز صلاحیت کند.

ماشین آلات نجاری که به ماشین آلات چوب طبیعی نیز خوانده میشوند یک گروه بزرگ از صنایع چوب را میسازند. اکثریت قریب به اتفاق این صنایع با کار با مواد اولیه مختلف در مرحله اولیه خود مشخص می شوند. سند جنگل آق مشهد با ۶۵۴۸ هکتار به نمایندگی سازمان منابع طبیعی اخذ و سند تالاب گاوخونی با ۴۱هزار و ۷۱۸ هکتار مساحت صادر و همین شرایط برای ۲۷۷۵ هکتار از قله دماوند نیز اتفاق اقتاد. بازار هدف این نمایشگاه، همه فعالان ملی و بین المللی صنایع دستی چوبی و افراد و شرکت های حرفه ای صنعت چوب و پردازش چوب خواهند بود: به ویژه در بخش های اول و دوم ماشین آلات و تجهیزات تبدیل چوب، ماشین آلات و تجهیزات برش چوب، مصالح چوبی، ماشین آلات و تجهیزات انرژی چوب، ماشین آلات پرداخت رنگ و روغن، تکنیک های مونتاژ، محصولات و بسیاری دیگر. نمایشگاه ماشین آلات صنایع چوب و اینترموب ترکیه استانبول (Tuyap Fair Center) به عنوان مهمترین نمایشگاه تجارت صنعت تابعه مبلمان در ترکیه است که طیف گسترده ای از محصولات مانند محصولات چوبی، لوازم جانبی مبلمان، مواد شیمیایی، ابزار و تجهیزات تولید انواع ورقه های چوبی را شامل میشود. علی رغم رشد و توسعه شدید صنایع شیمیایی، مواد طبیعی تا به امروز همچنان در دنیا مورد نیاز و استقبال عمومی قرار دارند.

این مقدار نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری حدود هشت درصد و نسبت به مدت مشابه سال ۹۹، جهش ۶۳درصد داشته است. از سال ۷۲ تا ۹۸، ۴۱۴ هزار هکتار ذخیره گاه شناسایی و در این دوسال بیش از ۶۰۰ هزار هکتار به این عدد اضافه شد و این عدد رشد یک و نیم برابری نسبت به ۲۶ سال گذشته را نشان میدهد. از سال گذشته ۶۸۱ تشکل را احراز صلاحیت کردیم و بیش ۵۳۷ قرار داد با این تشکلها بستیم. متوسط عملکرد سالانه ما ۵ تا ۶ هزار هکتار در سال بود و با هدفگذاری سال گذشته به ۲۲ هزار و ۷۰۰ هکتار رسید و هدفگذاری امسال ما ۴۷ هزار هکتار است. مقیاس قبلی نقشه ما در دهه هشتاد ۱ در ۲۵۰ هزار بود. وی افزود: سازمان در دهه ۷۰ بیسیم انالوگ داشت و از پارسال هدفگذاری تجهیز نیروها به بیسیم دیجیتال انجام شد و ۱۵ استان مجهز به بیسیم دیجیتال شدهاند. ما ۳ دهه به دنبال عنوان پست جنگلبان بودیم و هم اکنون همه ۲۱۰۰ پست به عنوان جنگلبان و حافظین منابع طبیعی مشخص شده اند همچنین جذب ۲۵۰۰ که ۸۶۰ نفر آنها مربوط به منابع طبیعی است در دستور کار است. منصور در پایان گفت: سال ۸۴ یگان حفاظت تشکیل شد، اما پست سازمانی نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید