برترین تولیدکنندگان در صنعت چوب + معرفی بهترین تولید کننده صنایع چوبی

این پویش ۴۰ سند دارد و قرار است ۵۰۰ میلیون اصله درخت تا سال ۱۴۱۴ بر اساس توان اکولوژیک منطقه کاشته شود. رییس سازمان منابع طبیعی و ابخیزداری با اشاره به اقدامات سازمان برای آبخیزداری و بیابانزدایی گفت: ۲.۵میلیون هکتار آبخیزداری و بیابان زدایی انجام و در کنار آن مرکز نوآوری فناوری منابع طبیعی ایجاد شده است که تکنولوژیهای جدید را دنبال میکند همچنین مرکز بینالمللی جامع مدیریت آبخیز در سازمان ایجاد شد و ۱۴ کشور منطقه در آن با مسئولیت ایران عضویت دارند و هر پنج سال یکبار عملکرد آن بررسی میشود همچنین ما هشت سامانه را طراحی و راه اندازی کردیم که فعالیتهای خود را بر اساس آنها تنظیم میکنیم. صنعتگران ما طیف وسیعی از مهارتها را کسب کرده اند. قانون حفاظت و حمایت در سال ۷۱ ما را موظف به شناسایی ذخیرهگاههای جنگلی کرده است. مقیاس قبلی نقشه ما در دهه هشتاد ۱ در ۲۵۰ هزار بود. منصور اضافه کرد: اقدامات ما در راستای این سه رویکرد، شامل طرحهای زیادی است. در یکی دو سال اخیر ما سه رویکرد را دنبال میکردیم. روسیه از لحاظ صادرات الوار در جایگاه دوم جهان و از لحاظ صادرات تخته سه لا در جایگاه سوم دنیا قرار دارد و به لحاظ صادرات اسلوب چوبی هم در جمع ده صادرکننده برتر جهان قرار می گیرد.

امیدواریم در وزارت صمت در آینده فعالیتهایی صورت گیرد تا به صنعت مبلمان نیز کمک بیشتری شود. هفت استان دیگر نیز به بیسیم دیجیتال مجهز خواهند شد. وی افزود: سازمان در دهه ۷۰ بیسیم انالوگ داشت و از پارسال هدفگذاری تجهیز نیروها به بیسیم دیجیتال انجام شد و ۱۵ استان مجهز به بیسیم دیجیتال شدهاند. وی افزود: پس از دو دهه تصویر ماهواره پوشش گیاهی کشور تهیه شد. رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری با اشاره به وضعیت کاداستر ازاضی ملی کشور خاطرنشان کرد: امسال کاداستر ۹۵ درصد از اراضی ملی کشور به اتمام میرسد. رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیز داری کشور با اشاره به رویکردهای سازمان در سال گذشته اظهار کرد: نتیجه این دو موضوع یعنی آسیبها و اثر بخشی اقدامات حکم میکند تا توجه اصلی کشور را روی حفظ منابع طبیعی کشور متمرکز کنیم. «جیمز نو» چنین اظهار میکند که «بسیاری از این صنایع میتواند با یک کامپیوتر و یک آپارتمان آغاز شود و بسیاری از آنها به فضای اداری و کارکنان رسمی احتیاج ندارند. منصور اضافه کرد: ما تلاش کردیم تا برای پاسداشت عنوان جنگلبان در هر شهرستان یک خیابان، میدان یا بوستان به نام جنگلبانان نامگذاری کنیم.۱۴۱ خیابان یا میدان به نام جنگلبانان و شهدای منابع طبیعی نامگذاری شده است.

نیروهای حفاظتی ما در قالب ۱۶۰۰ نیروی سازمانی و ۳۷۰۰ نیروی شرکتی در ۱۱۹۰ بلوک شرکتی سازماندهی شدهاند. چرا باید در نمایشگاه ماشین آلات صنایع چوب و اینترموب ترکیه استانبول شرکت کنید؟ در حال حاضر شرکتهای سازنده ماشین آلات نجاری و سایر صنایع با هم جهت ساخت ماشینهای بهتر با کارایی بالاتر به رقابت خیلی نزدیک و فشردهای پرداخته، به طوری که ماشین آلات تولید شده توسط آنها دیگر حکم یک ماشین را نداشته و شامل مجموعهای از ماشین آلات میباشد که در یک محصول گنجانده شده است. به عنوان اولین تولید کنندهMDF در ایران با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی­های کشورهای مطرح در امر فرآورده­های چوبی از نیمه دوم سال ۱۳۸۳ به آرزوی دیرینه صنعت چوب در ایران جامه عمل پوشانده و تاکنون توانسته است با تولید و ارائه محصولاتی با کیفیت بالا و قابل رقابت با رقیب خارجی نیاز بسیاری از کارخانجات و صنایع داخلی را برطرف نماید. تمامی آثار ارائه شده در این نمایشگاه که تا روز شنبه از ساعت ۹ الی ۱۸ پذیرای علاقه مندان است ساخته دستان توانمند هنرمندان شهرستان پردیس بوده و با تخفیف ویژه نمایشگاه در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت. امید نیک نژاد افزود : شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران به عنوان اصلی ترین تولید کننده این محصول در کشور تلاش خواهد کرد تا ضمن تامین بخشی از نیاز بازار در سال جاری برنامه تولید در سال آینده را نیز در دستور کار قرار دهد .

جنگل ها باید برای نسل های آینده نیز باقی بمانند تا درختان قادر به جذب کربن دی اکسید و تولید اکسیژن برای آیندگان باشند. قسمت دیگر صنایع شیمیایی ، صنایع تبدیلی است که وظیفه تولید محصولات برای مصرف نهایی را بر عهده دارد. درواقع گروه علوم و صنایع چوب و کاغذ، امکانات آموزشی و تحقیقاتی را در زمینه های گوناگون مربوط به چوب و فرآورده های چوبی، کاغذ و فرآورده های آن برای دانشجویان مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم آورده است تا به پیشرفت تکنولوژی و اقتصاد در کشور کمک گردد. صنعتی که در آن از چوب برای ساخت وسایل و تجهیزات گوناگون بهره گرفته می شود، صنعت چوب نام دارد. سند جنگل آق مشهد با ۶۵۴۸ هکتار به نمایندگی سازمان منابع طبیعی اخذ و سند تالاب گاوخونی با ۴۱هزار و ۷۱۸ هکتار مساحت صادر و همین شرایط برای ۲۷۷۵ هکتار از قله دماوند نیز اتفاق اقتاد.

دیدگاهتان را بنویسید