برترین تولیدکنندگان در صنعت چوب + معرفی بهترین تولید کننده صنایع چوبی

وی تصریحکرد: به دلیل محدودیتهای تحریم و مشکلات متعدد دیگر توسعه این صنایع با چالشهایی روبهرو است و این شرایط موجب شده تا از ظرفیتهای تولید در صنعت مبلمان به درستی استفاده نشود. مساحت جنگلهای دیگر که پراکنده در سایر نقاط کشور میباشند تا سه میلیون هکتار است. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، یدالله داودی با بیان اینکه با توجه به نیاز چوبی کشور، زراعت چوب به عنوان یک پروژه استراتژیک باید مورد اهتمام قرار گیرد، اظهار کرد: در کنار این نیاز و ضرورت و با توجه به تامین نهادههای چوبی از سه منابع جنگلی، واردات، اراضی اشخاص و علاوه بر این اگر استان مازندران منطقه ساری را به لحاظ قابلیت و ظرفیت توسعه زراعت چوب در دو بخش جلگهای و کوهستانی و به جهات جغرافیایی غرب و شرق پالایش و رصد کنیم میبینیم در کنار این ظرفیتها و پتانسیلها محدودیتهایی وجود دارد که مانع توسعه زراعت چوب میشود. این دسته از صنایع چوبی عموماً دارای تزئینات هستند و زیبایی تحسین کننده ای دارند. طراحی، مشاوره، ساخت و اجرای کلیه مصنوعات چوبی، طرح و اجراء دیزاین و دکوراسیون داخلی کلیه اماکن دولتی و خصوصی، تجاری و نمایشگاهی ، طراحی و ساخت انواع غرفه و خدمات نمایشگاهی صنایع چوبی، تهیه ، توزیع و واردات انواع چوب، مصنوعات چوب ، مواد اولیه، تجهیز و راه اندازی ماشین آلات و خطوط تولید صنایع چوبی، ثبت سفارش و حق العملکاری، مشارکت و سرمایه گذاری در اجراء کلیه پروژه های تولیدی و سازه ای صنعت چوب، همچنین ارائه کلیه فعالیت های تجاری و بازرگانی در زمینه خرید و فروش و صادرات و واردات کلیه کالاهای بازرگانی، گشایش اعتبارات و L/C برای شرکت نزد بانک ها ، ترخیص کالا از گمرکات داخلی، اخذ و اعطاء نمایندگی کمپانیهای معتبر خارجی و داخلی، برپائی غرفه و شرکت در کلیه نمایشگاههای داخلی و بین المللی- انعقاد قرارداد با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، ایجاد شعب و نمایندگی در داخل و خارج از کشور- اخذ وام و اعتبارات بانکی بصورت ارزی و ریالی از کلیه بانکهای داخلی و خارجی شرکت در کلیه مناقصات، پیمانها و مزایدات دولتی و خصوصی اعم از داخلی و بین المللی.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، منبت کاری یا کنده کاری روی چوب از قدیمیترین هنرهای دستی درجهان است .هنری است که با بکار گیری از چوب ظریف ترین صنایع دستی را بوجود می آورد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از ساری،طی حکمی از سوی مدیرعامل هلدینگ طرح و توسعه آینده پویا و هیئت مدیره چوب و کاغذ مازندران امید نیک نژاد بعنوان مدیرعامل جدید شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران منصوب شد. معاون استاندار و فرماندار ویژه دهلران گفت: بخش خصوصی ۲ تا ۶ هزار میلیارد ریال در صنعت چوب دهلران سرمایه گذاری می کند به گرارش خبرگزاری برنا ایلام؛ لطیف صادقی روز دوشنبه در حاشیه دیدار با رئیس جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها و مراتع کشور از دهلران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی گرم دهلران توسعه جنگل کاری امری ضروری است. به گزارش خبرنگار مهر، لطیف صادقی عصر یکشنبه در دیدار با رئیس مرکز جنگلهای خارج از شمال و مدیرکل منابع طبعی استان ایلام اظهار داشت: باید توجه به توسعه زراعت چوب در شهرستان دهلران سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد کارخانه صنایع چوب بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان در شهرستان اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری کرده است.

امروزه این صنعت، به فرصتی ایده آل برای سرمایه گذاری تبدیل شده است، تا جایی که مقامات رسمی و متخصصین از صنعت چوب به عنوان یکی از مهمترین صنایع زیر ساختی تولیدی نام می برند. به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم نماینده سازمان جهانی چوب در ایران ، سیاست روز جهانی چوب را حمایت از محیط زیست عنوان کرد و گفت: همه باید به محیط زیست احترام بگذاریم چون اگر درختی وجود نداشته باشد برگزاری این رویداد هم بی معنی است و بر همین اساس الگویی که امسال طراحی میکنیم کره زمین همراه درخت و یک ماسک است و در ضمن هر هنرمند در پایان این رویداد باید یک درخت را به نام خودش بکارد. صنایع پوشش چوب، یکی از زیرشاخههای صنایع پوشش هستند که گسترهی عظیمی از پوششهای قابل اعمال روی طیف وسیعی از چوب و کامپوزیتهای چوبی را شامل میشوند. هر چند جنگل های کانادا مساحت بسیار بیشتری دارند، اما جنگل های آمریکا در محیط های قابل دسترس تری هستند. به گزارش خبرگزاری برنا استان تهران از پردیس، این نمایشگاه در محوطه داخلی هتل پارک فناوری پردیس و با فعالیت ۴۰ غرفه شامل آثاری از قلمزنی، نگارگری، خراطی و منبت چوب، چرم دوزی، میناکاری، فیروزه کوبی، گلیم و فرش، رودوزی های سنتی، پته، زیورآلات سنتی، مرصع کاری و معرق چوب پذیرای مراجعان خواهد بود.

طرح تنفس جنگل از مصوبات مجلس شورای اسلامی در همین راستاست که از اواخر سال ۹۵ به اجرا گذاشته شد و همزمان دولت در برنامه ششم توسعه کشور استان ها را مکلف کرد تا طرح زراعت چوب را اجرا کنند . کارانو در سال 1369 فعالیت خود را در زمینه تولید محصولات چوبی آغاز نمود. برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ صنایع چوب خزر کاسپین با عملکردی چشمگیر در مرداد ماه سال جاری از فروش محصولات خود، بیش از ۳۶میلیارد تومان درآمد کسب نمود. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، از دیرباز چوب یکی از عناصر مورد استفاده در معماری ایران بوده است. از دیرباز چوب یکی از عناصر مورد استفاده در معماری ایران بوده است. پس از تصویب برنامه و بودجه پیشنهادی طرح در ظرفیت ۳۰هزار متر مکعب توسط هیئت مدیره محترم شستا و ابلاغ آن در آبان ماه ۷۸، مجدداً شرکت چوب خزر با هدف اجرای طرح ام دی اف و با مطالعه همه جانبه طرح و انتخاب ماشین آلات سازماندهی گردید و در سال ۷۹ طی مذاکرات با سازندگان ماشین آلات خط تولید با ماشین آلات اروپایی، چینی و ساخت داخل به سهامدار محترم پیشنهاد شده که پس از بررسی و تصویب آن در آذرماه سال ۷۹ قرار داد ماشین آلات ساخت چین در تهران و با حضور نمایندگان سازنده ماشین آلات شرکت چوب خزر و شستا به امضا رسید و نهایتاً از نیمه دوم سال ۸۲ تولید آزمایشی آغاز گردید.

دیدگاهتان را بنویسید