بهترین کارگاه های صنایع چوب و نجاری در کشور

در جدول ارائه شده بیشتر نام کسبوکارهایی به چشم میخورد که بیشتر خدماتی هستند؛ نکته جالب دیگر نفوذ تکنولوژی در ایجاد این مشاغل است. «سیجورکس» دادههای گزارشهای مالی شرکتهای خصوصی را از شرکتهای حسابرسی، اتحادیههای بانکی و اعتباری جمع میکند و تقریبا هر روز ۱۰۰۰ گزارش ارائه میدهد. اما «ابزارپزشکی-اپتیکی-دقیق- ساعت» ۵۳ درصد بیشتر از سال قبل مجوز تاسیس گرفتهاند. این در حالی است که میزان اشتغال درصنایع «ابزارپزشکی-اپتیکی-دقیق- ساعت» و گروه صنعتی «بازیافت» به ترتیب رشدی معادل ۷/ ۷۴ و ۹/ ۴۷ درصد داشتهاند. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، فروتن یک هنرمند ترکه باف است؛ او ۴۸ سال سن دارد و چند سالی میشود که به احیای هنر فراموش شده ترکه بافی در روستای فریز مرغ بیرجند روی آورده است. طی ۳۰ سال گذشته تعداد کسبوکارهایی که با بیش از یک کارمند اداره میشوند، کاهش یافته است و مالکیتهای فردی رو به فزونی است. لیست گزارش مالی طی سال گذشته شامل خردهفروشهای اینترنتی، تولیدکنندگان نرمافزار، فراهمآورندگان خدمات امنیتی و فراهمآورندگان خدمات ساختمانی از قبیل سمپاشی، پاکسازی و فضای سبز است. تصوری که بیشتر افراد از چوب دارند، خشکی و استحکام بیش از حد آن است.

مشاغل مربوط به چوب و فلز این روزها بسیار طرفدار دارد و بسیاری از افراد از ترکیب این دو برای دکوراسیون منازل و محیط های اداری استفاده می کنند. سایت «فوربس»نیز با بررسی رشد میزان فروش در صنایع آمریکا، لیستی از جذابترین بخشهای پیشنهادی به سرمایهگذاران ارائه کرده است که بر این مبنا، بخشهای مرتبط با تکنولوژی یارانهای از جمله خرید الکترونیکی، تولید نرمافزار و طراحی سیستمهای رایانهای در صدر قرار دارند. اوگفت: این هنرمند البرزی پیش از این نیز در جشنوارهها و نمایشگاههای هنری از جمله نمایشگاه مجازی یونسکو و نمایشگاه ملی آرمان صلح شرکت داشته و موفق به کسب عناوین برتر شده است. ۲۰ گروه از این صنایع تعداد کمتری جواز تاسیس در سال ۹۳ گرفتهاند که از آن جمله میتوان به گروه «کک وفرآوردههای حاصل از نفت» که بهمیزان ۷۰ درصد کاهش داشته است، اشاره کرد. در این راستا گروه صنایع چوب و فرآورده های سلولزی، به ­عنوان یک از زیرگروه های صنایع چوب و کاغذ، در دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان با هدف تربیت دانشجویانی که بتوانند در عرصه­های مختلف صنعتی به مملکت عزیزمان خدمت نمایند در مهر ماه سال 1392 با 23 دانشجوی کارشناسی و 4 دانشجوی کارشناسی ارشد آغاز به کار کرد.

دنیای اقتصاد: سرمایهگذاران همواره نیازمند دقیقترین جهتیابیها هستند تا بتوانند با پیشبینی روندهای آتی منابع خود را در سودآورترین فرصتهای ممکن بهکار بیندازند. وی افزود: نه تنها این صنایع بسیار جذاب هستند، بلکه در ابتدای راه، این کسبوکارها به سرمایه اندک نیاز دارند و تا زمانی که دانش را در اختیار خود داشته باشند، برای ورود به بازار موانع کمی وجود دارند. «جیمز نو» تحلیلگر شرکت اطلاعات مالی «سیجورکس» میگوید: با وجود برخی نوسانات در بازار سهام، به نظر میرسد که اقتصاد با گامی مثبت در امتداد GDP حرکت میکند و نرخ بیکاری و دسترسی به سرمایه در وضعیت مناسبی قرار دارند. صنایع چوبی توسکا در در سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را در زمینه تولید و واردات محصولات چوبی آغاز نمود و پس از بیش از یک دهه تلاش در این زمینه در سال ۱۳۸۶ با نام تجاری ایرسا چوب توسکا پا به عرصه فروش نهاد و با بهره گیری از کادری مجرب و مطالعات کارشناسی دقیق در شاخه های مرتبط نسبت به ارائه محصولات همگام با پیشرفت های روز دنیا اقدام نمود. برای یک چنین امری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور می تواند و می باید کمک کند ولی به هیچ وجه بین تقاضای صنایع سلولزی و برداشت رویش جنگل نباید ارتباطی وجود داشته باشد.

«جیمز نو» چنین اظهار میکند که «بسیاری از این صنایع میتواند با یک کامپیوتر و یک آپارتمان آغاز شود و بسیاری از آنها به فضای اداری و کارکنان رسمی احتیاج ندارند. هر یک از چوب هایی که در جهان وجود دارد، دارای درصدی از سختی هستند. این در حالی است که ظرفیت عملی تولید این محصول برای بازه زمانی شش ماهه به میزان ۲۵هزار تن بوده و در بازه زمانی شش ماه نخست سال جاری تنها حدود ۶۴ درصد از این ظرفیت استفاده شده است. میزان صادرات ما در این حوزه عدد قابل توجهی در مقیاس جهانی نیست و در حدود ۵۵ میلیون است که امیدواریم طبق برنامه ریزی و هدف گذاری صورت گرفته برای سال آینده این رقم را دو برابر و به ۱۰۰ میلیون دلار برسانیم. در ادامه این مقاله به معرفی مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی و بررسی میزان درآمد و فرصت های شغلی و دروس و دانشگاه های آن می پردازیم. این تحلیلها میتوانند مسیر بهینهای را برای کسب سود در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهند. بسیاری از موسسات مشاورهای و تحقیقاتی این مسوولیت مهم را بر عهده دارند تا نقشه راهی از بهترین فرصتهای موجود سرمایهگذاری ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید