تا انتهای مطلب همراه ما باشید

پس از تصویب برنامه و بودجه پیشنهادی طرح در ظرفیت ۳۰هزار متر مکعب توسط هیئت مدیره محترم شستا و ابلاغ آن در آبان ماه ۷۸، مجدداً شرکت چوب خزر با هدف اجرای طرح ام دی اف و با مطالعه همه جانبه طرح و انتخاب ماشین آلات سازماندهی گردید و در سال ۷۹ طی مذاکرات با سازندگان ماشین آلات خط تولید با ماشین آلات اروپایی، چینی و ساخت داخل به سهامدار محترم پیشنهاد شده که پس از بررسی و تصویب آن در آذرماه سال ۷۹ قرار داد ماشین آلات ساخت چین در تهران و با حضور نمایندگان سازنده ماشین آلات شرکت چوب خزر و شستا به امضا رسید و نهایتاً از نیمه دوم سال ۸۲ تولید آزمایشی آغاز گردید. پروژه ایجاد کارخانه برای تولید ام دی اف با سرمایه ۶۴ میلیارد ریال ابتدا در سال ۱۳۶۷ در شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مطرح گردید که پس از بررسیهای فنی و اقتصادی با تهیه و ارائه طرح اولیه به وزارت صنایع در اواسط سال ۶۸ موافقت اصولی آن از وزارتخانه مذکور با ظرفیت ۳۳ هزار متر مکعب در سال اخذ گردید به این منظور زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در محل فعلی کارخانه از منابع طبیعی اجاره شد به دنبال تغییر سیاست های ارزی در سال ۱۳۷۱ و لزوم تامین منابع مالی بیشتر شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در سال 1372 پس از واگذاری کلیه دارایی ها به شستا دستور توقف طرح را به شرکت صنایع چوب خزر اعلام نمود و در سال ۱۳۷۵ کل تشکیلات اجرای طرح جمع گردید پس از یک وقفه ۶ ساله در انجام طرح بنا بر تصمیم مجمع سال ۷۸ موضوع بهنگام نمودن طرح و توجیه فنی و اقتصادی آن، با توجه به شرایط اقتصادی جدید مجدداً در شرکت فیبر بابلسر آغاز و طرح از اواخر سال ۷۸ احیا گردید.

اما با توجه شود که رها سازی آنها در سطح شهر، چهره نامناسبی برای شهر ایجاد خواهد نمود. جنگل زدایی موجب تشدید سیلاب ها در شمال از 200 مورد در سال 1300 به بیش از 1460 مورد در سال 1385، از دست رفتن آب شیرین و ایجاد آلودگی های مختلف هوا نظیر ذرات معلق گشته که ضرورت استفاده از تکنولوژی های جدید در فرآیند تولید کاغذ، بازیافت مواد، صرفه جویی، مدیریت مصرف سوخت، ارتقای تجهیزات فنی و اصلاح روش های تخلیه فاضلاب را در مراحل مختلف برداشت چوب، تولید خمیر اولیه، رنگ بری، سفیدشویی و تولید کاغذ و سایر فرآورده ها مضاعف می کند. ماشین آلات سی ان سی یکی از پیشرفتهترین دستگاههای صنایع چوب است که عملیات مختلفی همچون برش، سوراخ کاری، حکاکی و ایجاد طرح و نقشهای مختلف بر روی چوب را انجام میدهد. درنهایت، برای به حداقل رساندن خسارات ناشی از زلزله در کشور، پژوهش، گسترش و فرهنگ سازی استفاده ازسازه های چوبی از دیگر اهداف گروه میباشد. کارانو در سال 1369 فعالیت خود را در زمینه تولید محصولات چوبی آغاز نمود. امروزه دانشمندان و فعالان محیط زیست در سراسر جهان همواره توصیه می کنند که محصولات سلولزی به جای محصولات پلاستیکی جایگزین شوند.

شناسایی و استفاده از تکنولوژی های نوین مانند : نانوفناوری در صنعت علوم و صنایع چوب و کاغذ و افزایش ارزش افزوده محصولات بخش لیگنوسلولزی و سلولزی کشور از دیگر اهداف این رشته دانشگاهی بشمار می آید. روماک تولیدکننده محصولات چوبی در انواع سبک های مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک می باشد. رشته صنایع چوب علمی کاربردی بدون کنکور میتوانند در آینده پس از فارغ التحصیلی در مشاغلی مثل صنایع چوبی و تولید مبلمان و مثل اینها فعال بکار شوند . امروزه بسیاری از شرکت های تولیدکننده از چوب جنگل های پایدار استفاده می کنند. دلیل استفاده از مواد سلولوزی چیست ؟ به عنوان اولین تولید کنندهMDF در ایران با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی­های کشورهای مطرح در امر فرآورده­های چوبی از نیمه دوم سال ۱۳۸۳ به آرزوی دیرینه صنعت چوب در ایران جامه عمل پوشانده و تاکنون توانسته است با تولید و ارائه محصولاتی با کیفیت بالا و قابل رقابت با رقیب خارجی نیاز بسیاری از کارخانجات و صنایع داخلی را برطرف نماید. کارشناسان این رشته مشکلات صنعت چوب، کاغذ و دیگر صنایع سلولزی مرتبط با آن را بهبود بخشیده و با دانش و مهارت خود سطح کیفیت را افزایش می دهند.

3 چه توانایی هایی مورد نیاز مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی می باشند؟ چه توانایی هایی مورد نیاز مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی می باشند؟ از این رو این افراد باید توانایی های ویژه ای را داشته باشند تا بتوانند بازار کار ویژه ای را برای خود رقم بزنند و از این طریق به موقعیت های شغلی متفاوتی دست پیدا کنند. همچنین داوطلبان باید روحیه تحقیقی بالایی را از خود نشان دهند تا بتوانند به آینده شغلی مورد نیاز خودشان دست پیدا کنند. این محصول معمولاً از صنایع بازیافت چوب است بطوریکه ضایعات بدست آمده در فرآیند بهرهبرداری از چوب درختان برای مصارف مختلف را تبدیل به خردهچوب نموده و با مخلوطی از چسبهای شیمیایی تحت حرارت و فشار پرس بدست میآید. و همچنین شرکت فیبر بابلسر طی ادغام با شرکت خزر کاسپین با بیش از نیم قرن سابقه در صنعت کشور ، یکی از شرکتهای تابعه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ( شستا ) ، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین ( تاپیکو ) و شرکت گروه صنعت سلولزی تامین می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید