رشته دانشگاهی مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی

رکورد تولید و فروش شرکت صنایع چوب و کاغذ طی آبان ماه هم شکسته و این شرکت موفق به عرضه و فروش ۱۲ هزار و ۳۰۰ تن کاغذ در بازار شده بود. با توجه به رونق استفاده از دربهای ایمنی طی سالهای متمادی، این شرکت افتخار دارد نیاز مشتریان خود را در این راستا با ارایه خدمات متمایز تامین نماید. آزمایشگاه این شرکت با توجه به توانمندی های خاص و دستگاه های پیشرفته و به روز به عنوان آزمایشگاه همکار اداره استاندارد معرفی و مشغول به فعالیت می باشد. همچنین بر اساس گزارشات اتحادیه دوردگران تعداد 46700 واحد رسمی در زمینه صنایع چوب مشغول فعالیت بوده که تعداد 117 هزار نفر در این کارگاهها مشغول فعالیت میباشند. او پیش از این بعنوان عضو موظف هیئت مدیره و معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت پخش رازی مشغول بکار بوده است. کمبود چوب، و مقررات مربوط به جنگل­ها، صاحبان صنایع را در سرتاسر جهان تشویق به مطالعه منابع دائمی فیبرهای لیگنو سلولزی می­کند. مهم ترین مصرف کنندههای چوب روسی کشور ها و مناطقی از دنیا هستند که با مشکل کمبود منابع جنگلی مواجه اند: آسیای شرقی، قزاقستان، جمهوری های آسیای میانه، خاور میانه، مصر.

ما در نوین چوب سعی داریم تا با واردات مرغوبترین ماشینآلات و مواد اولیه روز دنیا بصورت انحصاری، گامی بزرگ در جهت ارتقای بیش از پیش این صنعت در کشور عزیزمان برداریم و یاریبخش فعالان این صنعت بزرگ باشیم. نمایشگاه ماشین آلات صنایع چوب و اینترموب ترکیه استانبول (Tuyap Fair Center) به عنوان مهمترین نمایشگاه تجارت صنعت تابعه مبلمان در ترکیه است که طیف گسترده ای از محصولات مانند محصولات چوبی، لوازم جانبی مبلمان، مواد شیمیایی، ابزار و تجهیزات تولید انواع ورقه های چوبی را شامل میشود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی بناگر رییس انجمن علمی جنگلبانی ایران با صدور اطلاعیهای به دستاندازی به جنگل های کشور و برداشت غیرقانونی گسترده چوب انتقاد کرد؛ شرح این اطلاعیه به شرح زیر است. لطیف صادقی روز دوشنبه در حاشیه دیدار با رئیس جنگل های خارج از شمال سازمان جنگل ها و مراتع کشور از دهلران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی گرم دهلران توسعه جنگل کاری امری ضروری است. روی چوب کنده کاری می کنند. فروتن ادامه می دهد: با روی آوردن من به این هنر، ۵۰ نفر از اهالی روستای فریز مرغ نیز به فعالیت در این حوزه ترغیب شدند.

وی افزود: باتوجه به شرایط آب هوایی شهرستان دهلران سرمایه گذاری در حوزه تولید چوب و جنگل کاری از اولویتهای است که در دستور کار ما قرار دارد. به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ رضا احمدی در دیدار با امام جمعه شهرستان دهلران گفت: سال های اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه جنگل کاری و بیابان زدایی در شهرستان دهلران انجام شده است. آینده شغلی و بازار کاری که برای متخصصان مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی وجود دارند گستردگی خاصی را به خود اختصاص داده اند. آیا این آمار به معنی توقف تولید فرآورده های چوبی می باشد ؟ ایسنا/قزوین گره چینی یکی از شاخههای صنایعدستی چوبی است که با چوب درختانی چون چنار و گردو و ابزاری مانند اره، رنده و سمباده محصولاتی مانند در، پنجره ارسی و نرده تولید میشود. 3- روسیه: بزرگترین کشور جهان، بزرگترین جنگل را نیز در خود جای داده ولی نقش اقتصادی جنگل برای آن محدود است. مثلا برای ساخت نمای زیبای خانه ها یا فضای درونی آن ها از چوب به وفور استفاده می شود. طراحی، مشاوره، ساخت و اجرای کلیه مصنوعات چوبی، طرح و اجراء دیزاین و دکوراسیون داخلی کلیه اماکن دولتی و خصوصی، تجاری و نمایشگاهی ، طراحی و ساخت انواع غرفه و خدمات نمایشگاهی صنایع چوبی، تهیه ، توزیع و واردات انواع چوب، مصنوعات چوب ، مواد اولیه، تجهیز و راه اندازی ماشین آلات و خطوط تولید صنایع چوبی، ثبت سفارش و حق العملکاری، مشارکت و سرمایه گذاری در اجراء کلیه پروژه های تولیدی و سازه ای صنعت چوب، همچنین ارائه کلیه فعالیت های تجاری و بازرگانی در زمینه خرید و فروش و صادرات و واردات کلیه کالاهای بازرگانی، گشایش اعتبارات و L/C برای شرکت نزد بانک ها ، ترخیص کالا از گمرکات داخلی، اخذ و اعطاء نمایندگی کمپانیهای معتبر خارجی و داخلی، برپائی غرفه و شرکت در کلیه نمایشگاههای داخلی و بین المللی- انعقاد قرارداد با کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی، ایجاد شعب و نمایندگی در داخل و خارج از کشور- اخذ وام و اعتبارات بانکی بصورت ارزی و ریالی از کلیه بانکهای داخلی و خارجی شرکت در کلیه مناقصات، پیمانها و مزایدات دولتی و خصوصی اعم از داخلی و بین المللی.

در سال 1365 تصميمات لازم جهت جداسازي بخشهاي جنگل و صنعت تحت مديريت مستقل اتخاذ و شرکت قبلي به سه شرکت مستقل صنايع چوب اسالم و شرکت صنايع چوب و كاغذ ايران ( تحت پوشش سازمان صنايع ملي) و شركت جنگل شفارود تحت پوشش وزارت کشاورزي تجزيه گرديد. به گزارش ایرنا، این نمایشگاه ها عصر امروز سه شنبه با شرکت تولیدکنندگان داخلی از استان های مختلف و نمایندگی های خارجی در زمینه صنایع چوب و مبلمان در سالن های سهند، امیرکبیر، پروین اعتصامی، شهریار و آذربایجان نمایشگاه بین المللی تبریز دایر شدند. مدیرعامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران امروز پنج شنبه ۳۰دی در آئین رسمی راه اندازی مجدد خط pm۱ جهت تولید کاغذ چاپ و تحریر با بیان اینکه حفظ اشتغال موجود، بهره وری و فعال شدن تولید کاغذ چاپ و تحریر در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: ظرفیت تولید ۹۰ هزار تن کاغذ چاپ و تحریر وجود دارد که تحقق این میزان تولید مستلزم تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش و بازار فروش محصولات است. به گزارش خبرنگار ایرنا ، مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران در آئین راه اندازی مجدد این خط تولید گفت که طبق برنامه از امروز تا پایان سال حدود هشت هزار تن کاغذ تحریر و ۵۰۰ تن کاغذ روزنامه تولید و روانه بازار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید