رشته صنایع چوب

وی تصریحکرد: به دلیل محدودیتهای تحریم و مشکلات متعدد دیگر توسعه این صنایع با چالشهایی روبهرو است و این شرایط موجب شده تا از ظرفیتهای تولید در صنعت مبلمان به درستی استفاده نشود. تداوم تولید در خط یک بخش قابل توجهی از نیاز بازار را مرتفع و موجب توسعه صادرات و ارز آوری به داخل کشور خواهد شد. مصرف روز افزون محصولات چوبي و کاغذي در کشور ما موجب شده است که سالانه ميلياردها ريال ارز از کشور خارج شود تا کمبود نيازهاي داخلي مرتفع شود. وی افزود: باتوجه به شرایط آب هوایی شهرستان دهلران سرمایه گذاری در حوزه تولید چوب و جنگل کاری از اولویتهای است که در دستور کار ما قرار دارد. به گزارش خبرنگار مهر، لطیف صادقی عصر یکشنبه در دیدار با رئیس مرکز جنگلهای خارج از شمال و مدیرکل منابع طبعی استان ایلام اظهار داشت: باید توجه به توسعه زراعت چوب در شهرستان دهلران سرمایه گذار بخش خصوصی برای ایجاد کارخانه صنایع چوب بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان در شهرستان اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری کرده است. به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ رضا احمدی در دیدار با امام جمعه شهرستان دهلران گفت: سال های اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه جنگل کاری و بیابان زدایی در شهرستان دهلران انجام شده است.

ساخت یک ساز سهتار حداقل یک هفته زمان نیاز دارد یکی از هنرمندان فعال در ساخت سهتار بهعنوان یکی از سازهای سنتی ایرانی گفت: برای ساخت یک ساز سهتار، حداقل یک هفته طول زمان نیاز است اما میتوان با افزایش تعداد تولیدات، در هر هفته چند ساز ساخت. هنرمند باذوق قزوینی برای زیباتر شدن بناها و ساختمانها توانستهاند آثاری خلق کند که هرکدام بهعنوان هنری مجزا مورد توجه است. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، از دیرباز چوب یکی از عناصر مورد استفاده در معماری ایران بوده است. ایسنا/قزوین گره چینی یکی از شاخههای صنایعدستی چوبی است که با چوب درختانی چون چنار و گردو و ابزاری مانند اره، رنده و سمباده محصولاتی مانند در، پنجره ارسی و نرده تولید میشود. همه ساله در اوایل پاییز فصل برداشت سیب بروجرد آغاز میشود اما به دلیل نبود بازار هدف، صنایع تبدیلی و سردخانه این محصول روی دست باغداران میماند. به این معنا که الوار چوب به طور مستقیم وارد چرخه ساخت محصول نمی شود. امید نیک نژاد افزود : شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران به عنوان اصلی ترین تولید کننده این محصول در کشور تلاش خواهد کرد تا ضمن تامین بخشی از نیاز بازار در سال جاری برنامه تولید در سال آینده را نیز در دستور کار قرار دهد .

در این حکم امید نیک نژاد بعنوان عضو موظف هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت منصوب شد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری،روابط عمومی شرکت چوب و کاغذ مازندران اعلام کرد: با ستناد مصوبه هیئت مدیره شرکت طرح و توسعه آینده پویا و هیئت مدیره چوب و کاغذ مازندران، جلالی معاون امور مجامع و شرکتهای طرح و توسعه آینده پویا بعنوان سرپرست موقت شرکت چوب و کاغذ مازندران معرفی شد.در این جلسه ضمن تأکید بر افزایش تولید، حفظ اشتغال و ارتقا بهره وری و افزایش شفافیت و پاسخگویی و حل مشکلات موجود از خدمات آقای دکتر علی اکبر صفریان در مدت مسؤولیت مدیریت این کارخانه تقدیر و تشکر بعمل آمد. پس از تصویب برنامه و بودجه پیشنهادی طرح در ظرفیت ۳۰هزار متر مکعب توسط هیئت مدیره محترم شستا و ابلاغ آن در آبان ماه ۷۸، مجدداً شرکت چوب خزر با هدف اجرای طرح ام دی اف و با مطالعه همه جانبه طرح و انتخاب ماشین آلات سازماندهی گردید و در سال ۷۹ طی مذاکرات با سازندگان ماشین آلات خط تولید با ماشین آلات اروپایی، چینی و ساخت داخل به سهامدار محترم پیشنهاد شده که پس از بررسی و تصویب آن در آذرماه سال ۷۹ قرار داد ماشین آلات ساخت چین در تهران و با حضور نمایندگان سازنده ماشین آلات شرکت چوب خزر و شستا به امضا رسید و نهایتاً از نیمه دوم سال ۸۲ تولید آزمایشی آغاز گردید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از ساری،نیک نژاد مدیر عامل شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران گفت:به منظور دستیابی به بازار هدف جدید و ارز آوری در شرایط کنونی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در رعایت الگوی اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خروج ارز از کشور، تفاهم نامه صادرات ۲۰هزارتن کاغذ صنعتی فیمابین شرکت صنایع چوب و کاغذ مازندران و یک شرکت ترک در ساری به امضا رسید. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، یدالله داودی با بیان اینکه با توجه به نیاز چوبی کشور، زراعت چوب به عنوان یک پروژه استراتژیک باید مورد اهتمام قرار گیرد، اظهار کرد: در کنار این نیاز و ضرورت و با توجه به تامین نهادههای چوبی از سه منابع جنگلی، واردات، اراضی اشخاص و علاوه بر این اگر استان مازندران منطقه ساری را به لحاظ قابلیت و ظرفیت توسعه زراعت چوب در دو بخش جلگهای و کوهستانی و به جهات جغرافیایی غرب و شرق پالایش و رصد کنیم میبینیم در کنار این ظرفیتها و پتانسیلها محدودیتهایی وجود دارد که مانع توسعه زراعت چوب میشود. جنگلهای ایران در مورد تغذیه کارخانه های صنایع سلولزی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید