شرکت صنایع چوب خزر کاسپین – تاپیکو

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، آثار منبتکاری بر روی تولیدات چوبی حاصل هنر دست منبت کاران قمی است که با هنرمندی خاص به جسم بی جان چوب روحی تازه میدمند. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج،مختار احمدی سازنده کوچکترین شطرنج چوبی دنیا اظهار داشت: مقیاس صفحه این شطرنج ۱۲ در ۱۲ میلیمتر و قطر آن کمتر از یک میلیمتر است و بلندترین مهره آن یعنی شاه ۶ میلی متر و کوچکترین مهرهاش نیز ۲ میلیمتر ارتفاع دارد. او افزود: وزن این شطرنج ۶۹۰ سوت بوده و از چوب کیکم و گردو بومی کردستان ساخته شده است. فرهاد حامدی معاون صنایعدستی ادارهکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در کردستان با مهم ارزیابی کردن بحث آموزش زندانیان در زمینه صنایعدستی و برنامهریزی و تلاش برای افزایش تعداد آموزش دیدگان اظهار کرد: با همکاری ادارهکل زندانهای کردستان و در راستای حمایت از زندانیان به منظور توانمندسازی، توسعه و افزایش تولید محصولات صنایعدستی در زندانهای استان، این معاونت اقدام به برگزاری دورههای آموزشی در رشتههای مختلف صنایعدستی برای مددجویان کرده است. فرهاد حامدی از آموزش مهارتهای صنایع دستی به تعداد ۳۹۶ نفر از زندانیان سطح استان کردستان در رشتههای مختلف صنایعدستی خبر داد.

به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه در افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: هنرمندان بانهای در صنایع چوب نوآوریهای منحصر به فردی ایجاد کردهاند و صنعت چوب در بانه موفقیتهای زیادی کسب کرده است. به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه در افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: هنرمندان بانهای در صنایع چوب نوآوریهای منحصر به فردی ایجاد کردهاند و صنعت چوب در بانه موفقیتهای زیادی کسب کرده است. با طراحی و ساخت غرفه ی نمایشگاهی در نمایشگاه ماشین آلات صنایع چوب و اینترموب ترکیه استانبول می توان محصولات خود را بهتر در معرض نمایش قرار داد. ما در صنایع چوب رضوی نیاز شما را به بهترین شکل و مطابق سلیقه شما مرتفع می کنیم. به گزارش خبرنگارآریادفترمازندران درساری، این دیدار که در دفتر علی اکبر صفریان مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران برگزارشد ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی صنایع چوب و کاغذ مازندران را یک افتخار صنعتی برای استان خواند که درصد بالایی از نیاز کاغذ برای چاپ رسانه های مکتوب کشور را تامین می کند . خبرگزاری آریا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران در راستای حمایت از مطبوعات استان دیدار کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، به مناسبت دهه کرامت و ولادت امام رضا (ع) کاروان زیر سایه خورشید در دو واحد تولیدی صنایع چوب و کاغذ مازندران و شرکت پاکسار ساری حضور یافتند. اجرای زراعت چوب هم تاکنون نتوانست از فشار مضاعف بر جنگلهای هیرکانی و شمال بکاهد و نوشدارویی برای صنایع چوب بر، در مازندران باشد. ظرفیت تولید این کارخانه بالغ بر 8.460.000 مترمکعب چوب در سال می باشد. این رقم برابر با 2 میلیارد و چهارصد میلیون هکتار می باشد که معادل با مجموع مساحت کشورهای آمریکا، چین و هند است. اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان ، تولید یکی از مهمترین مقوله های مهم امروز است که با پویایی آن موجب می شود تا چرخ اقتصاد بچرخد و با پویایی اقتصاد رفاه مردم افزایش پیدا می کند و بسیاری از مشکلات رفاهی که ممکن است مردم با آن رو به رو باشند، حذف شوند.

در دنیای امروز لزوم استفاده از ماشین آلات بر هیچکس پوشیده نیست، در زمان حال حدود 70 الی 80 درصد تمامی کارها توسط ماشین آلات صنعتی انجام میشود و بخش صنایع چوب هم از این قاعده مستثنی نیست و ماشین آلات نجاری توانستهاند در پیشرفت این صنعت نقش مهمی داشته باشند. سیدامین قاسمی امروز هفتم شهریورماه، اظهار کرد: با توجه به قدمت و ظرفیت تاریخی بالای بروجرد در رشته چوب، معاونت صنایعدستی این ادارهکل، قصد راهاندازی خانه چوب در این شهرستان را دارد. شرکت صنایع چوب و مبل دقت مفتخر است با گروه مدیران جدید، پشتوانه ی سالها تجربه و تلاش و با ایجاد واحد تحقیق وتوسعه و بهره گیری از نیروهای متخصص و کارشناسان مجرب و در اختیار داشتن پیشرفته ترین ماشین آلات روز دنیا در صنعت چوب، در خدمت هم میهنان عزیز باشد. ایسنا/چهارمحال و بختیاری زمانی که عشق و هنر با یکدیگر تلفیق شود در نهایت شاهد خلق یک اثر هنری بینظیر خواهیم بود، اثری که نمیتوان با مادیات بر روی آن قیمت گذاشت، عموما آثار هنری بدون نیاز به کارگاههای مجهز و پیشرفته و تنها با چند ابزار ساده تولید میشوند، اما برای هر خلق هر کدام از این آثار زمان زیادی صرف میشود که شاید در نگاه اول متوجه ریزهکاریهای انجام شده در آنها نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید