شرکت صنایع چوب خزر کاسپین – تاپیکو

باید اشاره کرد که حجم تخته چندلا تولید شده در بازه زمانی شش ماهه نخست سال جاری تنها حدود ۱۲ درصد از ظرفیت عملی تولید این محصول را پوشش داده است. بعد از تولید قطعه کار چوبی، در یک خط مجزا که به خط رنگ معروف است و شامل دستگاههای سنباده زن، رنگ پاش و خشک کن میباشد؛ پروسه رنگ کاری قطعه کار انجام میشود. وی با اشاره به اهمیت جایگاه این واحد تولیدی، گفت: راهاندازی این خط تولید در تولید استان بهطور حتم موثر خواهد بود. اعضای هیات رییسه اتحادیه صنایع چوبی شهرستان اصفهان به دنبال تحولات بنیادین این نهاد از اقدام برای تشکیل انجمن صنایع همگن چوب استان اصفهان با… به گزارش خبرنگاراریادفترمازندران درشهرستان بابل: بازدید محمددهستانی ریس اداره میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی شهرستان بابل ازکارگاه تولیدی فراچوب ازکارگاه صنعتی مهم درمنصورکنده که باابتکارکارگاه تولید صنایع دستی چوب نگاردرطبقه فوقانی این مکان استقراروازمواددورریزوریزچوبهاودستگاههای پیشرفته این واحدبرای تولیدمحصولات صنایع دستی رشته نازک کاری روی چوب بهره مندواثرات مثبت برای واحدصنعتی وتولیدی توامان داردقابل ذکراست صرفاًواحدتولیدی صنایع دستی چوب نگاربا8نفرنیروفعالیت خودرادراین مکان آغازودارای کارگاه تولیدی دیگرنیزدرمنطقه حیدرکلامی باشد. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، حسین ویسی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان با اشاره به وجود ۲۵ هزار هنرمند صنعتگر در استان، گفت : این تعداد هنرمند در ۶۰ رشته صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند.

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. رشته مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی به تربیت کارشناسانی می پردازد که بتوانند دانش های لازم را در رابطه با شناسایی انواع چوب و خواص آن ها به دست بیاورند. نیک نژاد، مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران با بیان اینکه برای تامین کاغذ چاپ و تحریر آمادگی داریم، گفت: میزان تولید سال آینده به ۶۰ هزار تن افزایش مییابد. وی گفت : تاکید استاندار مازندران برای تامین مواد اولیه این واحدها به جهت ضرورت تداوم طرح تنفس جنگل ، توجه به زراعت چوب است و همسو با این رویکرد طرح نهضت درختکاری در حاشیه جاده های استان اجرایی شده است.

سهم عمدهای از این درآمدها مربوط به بخشودگی جرائم تامین اجتماعی به مبلغ ۵۷ میلیارد ریال بوده و شرکت در این مورد بیان کرده است که این عنوان مربوط به پیگیریهای انجام شده جهت اخذ بخشودگی از سازمان تامین اجتماعی بوده است. در نهایت با توجه به موارد ذکر شده و سایر موارد موجود در صورتهای مالی این شرکت باید بیان کرد که حاصل فعالیت صنایع چوب و کاغذ ایران- چوکا در شش ماه نخست سال جاری، زیان خالص ۷۲ میلیارد ریالی بوده و این عنوان نسبت به زیان خالص ۱۴۶ میلیارد ریالی دوره مشابه سال گذشته ۵۰ درصد بهبود یافته است. در نتیجه با توجه به موارد ذکر شده، سود ناخالص عملیاتی این شرکت در دوره شش ماهه نخست سال جاری با ۱۴۲ درصد افزایش نسبت به دوره شش ماهه نخست سال گذشته به میزان ۸۵ میلیارد ریال بوده است. در هر دو دوره شش ماهه نخست سال جاری و شش ماه نخست سال گذشته میزان هزینههای فروش، ادارى و عمومى و سایر هزینههای عملیاتی صنایع چوب و کاغذ ایران از سود ناخالص عملیاتی این شرکت بیشتر بوده و این موضوع منجر شده است که فعالیت شرکت در دورههای مذکور با زیان خالص عملیاتی روبهرو شود. میتوان نتیجه گرفت که دلیل این افزایش در درآمدهای عملیاتی چیزی جز افزایش در نرخ فروش محصولات نبوده و شرکت بیان کرده است که این نرخ بر اساس کمیته قیمتگذاری و تصویب در هیاتمدیره با توجه به شرایط و کشش بازار تعیین شده است.

گیلان با برخورداری از موهبت الهی بخشی از جنگل های هیرکانی را که قدمت آن به دوران سوم زمین شناسی بر می گردد در خود پرورانده است ؛ سال ۹۸ بخشی از این جنگل ها توسط یونسکو ثبت جهانی شده است که این موضوع اهمیت صیانت از آن ها را دو چندان می کند. او پیش از این بعنوان عضو موظف هیئت مدیره و معاون منابع انسانی و پشتیبانی شرکت پخش رازی مشغول بکار بوده است. اگرچه میزان تولید محصولات ذکر شده در این بازه زمانی نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۹ با افزایش روبهرو بوده، اما همچنان میزان تولید این شرکت از میزان ظرفیت معمولی (عملی) تولید فاصله قابل توجهی داشته است. سهم عمدهای از بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی (۹۲درصد)، مربوط به خرید مواد مستقیم مصرفی بوده که هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال از آن صرف خرید آخال و ۱۲۴ میلیارد ریال صرف خرید چوب و مقدار بسیار کمی صرف خرید خمیر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید