صنعت چوب (معرفی 2 روش اصلی برای فرآوری چوب های مختلف)

احمدی گفت: ساخت این شطرنج تمام چوبی، حدود ۶ ماه زمان برد که به لحاظ وزنی، اندازه و جنس مشابه این شطرنج در دنیا ساخته نشده است. وی اضافه کرد: ساخت این شطرنج تمام چوبی، حدود ۶ ماه زمان برد که به لحاظ وزنی، اندازه و جنس، تاکنون مشابه این شطرنج در دنیا ساخته نشده است. وی ادامه داد: صنایع دستی از جمله حوزه هایی است که اگر حمایت های لازم از آن شود، میزان اشتغالزایی خوبی را بدنبال دارد. به گواه تاریخ و آثارباستانی به جا مانده از زمان های قدیم در ایران و تمام نقاط جهان چوب ماده ای با دوام و با قابلیت های بسیار است بطوری که بصورت مستقیم یا غیر مستقیم قریب به 5000نوع محصول متنوع از چوب و دیگر مشتقات آن بدست می آید . برای ثبت نام رشته صنایع چوب علمی کاربردی بدون کنکور متقاضیان نیازمند مدرک دیپلم چهارساله نظام قدیم و یا سه ساله نظام جدید هستند . هرجا صحبتی از رشته صنایع چوب و مبلمان میشه، بیشتر مردم تصور میکنن فارغ التحصیل این رشته یه نجار ساده میشه که از صبح تا شب یه چکش دستشه و داره به این ور و اون ور میخ میکوبه.

او درباره زندگی و کارش میگوید: ترکه بافی را از ۷ سالگی با پدر بزرگم یاد گرفتم و همراه او سبد می بافتم، اما حالا ۳ سالی میشود که به طور جدی شروع به احیای این هنر زیبا کرده ام. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، فروتن یک هنرمند ترکه باف است؛ او ۴۸ سال سن دارد و چند سالی میشود که به احیای هنر فراموش شده ترکه بافی در روستای فریز مرغ بیرجند روی آورده است. او افزود: وزن این شطرنج ۶۹۰ سوت بوده و از چوب کیکم و گردو بومی کردستان ساخته شده است. مختار احمدی افزود: وزن این شطرنج ۶۹۰ سوت بوده و از چوب کیکم و گردو بومی منطقه کردستان ساخته شده است. وی در ادامه افزود: این هنرمند البرزی پیش از این نیز در جشنوارهها و نمایشگاههای هنری از جمله نمایشگاه مجازی یونسکو و نمایشگاه ملی آرمان صلح شرکت داشته و موفق به کسب عناوین برتر شده است. برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ صنایع چوب خزر کاسپین با عملکردی چشمگیر در مرداد ماه سال جاری از فروش محصولات خود، بیش از ۳۶میلیارد تومان درآمد کسب نمود.

خبرگزاری آریا – مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیههای جداگانهای اعلام کرد که کالای تیشو شرکت محصولات کاغذی لطیف و MDF خام شرکت صنایع چوب خزر کاسپین در بازار فرعی این بورس مورد پذیرش قرار گرفت. برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ صنایع چوب خزر کاسپین با عملکردی چشمگیر در خرداد ماه سال جاری از فروش محصولات خود، بیش از ۱۸میلیارد تومان درآمد کسب نمود. به گزارش خبرنگارآریادفترمازندران درساری، این دیدار که در دفتر علی اکبر صفریان مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران برگزارشد ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی صنایع چوب و کاغذ مازندران را یک افتخار صنعتی برای استان خواند که درصد بالایی از نیاز کاغذ برای چاپ رسانه های مکتوب کشور را تامین می کند . کاغذ موجب کاهش مساحت 600 و 90 میلیون هکتاری جنگل ها و مراتع ایران به کمتر از 5/1 و 37 از سال 1300 تا 1380 شده است.

صنایع چوب سیروس با بیش از نیم قرن تجربه در طراحی ، ساخت و اجرای انواع سبک ها(مدرن ، کلاسیک ) ، طرح های چوبی و دکوراسیون های داخلی با سابقه ی درخشان و تجربه ی کافی آماده ی ارائه ی خدمات به مشتریان می باشد . اجرای زراعت چوب هم تاکنون نتوانست از فشار مضاعف بر جنگلهای هیرکانی و شمال بکاهد و نوشدارویی برای صنایع چوب بر، در مازندران باشد. خبرگزاری آریا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران در راستای حمایت از مطبوعات استان دیدار کردند. درواقع گروه علوم و صنایع چوب و کاغذ، امکانات آموزشی و تحقیقاتی را در زمینه های گوناگون مربوط به چوب و فرآورده های چوبی، کاغذ و فرآورده های آن برای دانشجویان مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم آورده است تا به پیشرفت تکنولوژی و اقتصاد در کشور کمک گردد. رشته مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی به تربیت کارشناسانی می پردازد که بتوانند دانش های لازم را در رابطه با شناسایی انواع چوب و خواص آن ها به دست بیاورند. شرکت ها و یا بخش های خصوصی که در زمینه تجارت چوب فعالبت دارند، صنعت چوب را تشکیل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید