صنعت چوب (معرفی 2 روش اصلی برای فرآوری چوب های مختلف)

فریدون محمدی، مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی البرز، امروز در گفتوگو با خبرنگار فارس در کرج، گفت: اولین نمایشگاه ملی مجازی با همکاری چند گالری، گروه هنری و فرهنگسرای خانواده به مناسبت گرامیداشت روز سالمند برگزار شد. ایسنا/کرمانشاه معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان به وجود 25 هزار هنرمند صنعتگر در استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد 125 نفر هنرمند ملی و بین المللی هستند. به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم نماینده سازمان جهانی چوب در ایران ، سیاست روز جهانی چوب را حمایت از محیط زیست عنوان کرد و گفت: همه باید به محیط زیست احترام بگذاریم چون اگر درختی وجود نداشته باشد برگزاری این رویداد هم بی معنی است و بر همین اساس الگویی که امسال طراحی میکنیم کره زمین همراه درخت و یک ماسک است و در ضمن هر هنرمند در پایان این رویداد باید یک درخت را به نام خودش بکارد. به گزارش ایرنا، در تقویم جهانی ۱۰ ژوئن هر سال روز جهانی صنایع دستی و در کشور ما از ۲۰ تا ۲۶ خرداد هفته صنایع دستی نام گرفته است و گیلان در این مناسبت سری پرآوازه دارد، گیلان این سرزمین سبز که مردمانش به سخت کوشی و نرم خویی و ظرافت شهره اند هنرمندانی دارد که سازه های فاخری خلق می کنند از جنس طبیعت که پیوند محکمی با سرشت آدمیانش دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «حسین ویسی» روز چهارشنبه در نشست خبری که به منظور اطلاع رسانی رویداد “چوب” در مجموعه تاق بستان کرمانشاه برگزار شد؛ افزود: این رویداد مهم به مناسبت روز جهانی ” چوب” و با هدف معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های صنایع دستی استان در حوزه “چوب” به جهانیان برگزار می شود. هدف جدید ما این است که بتوانیم به صادرات 5.6 میلیارد دلاری تا پایان سال دست یابیم. ارز۴۲۰۰ به جنگ فعالان این حوزه آمده است ما باید دلار ۲۷۰۰۰ هزار تومان بخریم. ساز سازی با پیچیدگی و ظرافت خاص، در مدت شیوع ویروس کرونا با مشکلاتی همراه شده که عرصه را بر فعالان این عرصه تنگ کرده است، اما همچنان روند ساخت آن در بخش صنعت هنرهای دستی در حال انجام است. در حال حاضر شرکتهای سازنده ماشین آلات نجاری و سایر صنایع با هم جهت ساخت ماشینهای بهتر با کارایی بالاتر به رقابت خیلی نزدیک و فشردهای پرداخته، به طوری که ماشین آلات تولید شده توسط آنها دیگر حکم یک ماشین را نداشته و شامل مجموعهای از ماشین آلات میباشد که در یک محصول گنجانده شده است.

این شرکت در راستای حفظ موقعیت موثر خود در عرصه جهانی، طی سالها تولید ورق های فیبر بر پایه چوب ، با دستیابی به تکنولوژی تولید محصولات جدید شامل ورق های PVC فوم بورد فومیزه ( جایگزین انواع چوب ، فیبر ، نئوپان و ام دی اف ) علاوه بر مزیت های نسبی و سبک مطلوبیت های بیشتر نسبت به تولیدهای قدیم از جمله دوام و مقاومت بیشتر و بازیافتنی بودن در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی حفظ محیط زیست نیز ایفای نقش نموده است. به گزارش ایسنا، بنابر اعلام ایران رنگ، با تولید چسبهای بر پایه دیسپرسیون پلی وینیل استات مانند چسب چوب استاندارد، صحافی، بستهبندی فعالیت شرکت شروع و به ترتیب در سال ۱۳۶۵ تولید چسبهای حرارتی و سپس از سال ۱۳۷۱ تولید رزینهای امولسیون پلی وینیل استات به مجموعه محصولات این شرکت اضافه گردید. کارکنان این مجموعه عظیم تولیدی و صنعتی در رضوانشهر بر این باورند که، سیاستهای ابلاغی رهبر معظم انقلاب درخصوص اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و رفع موانع تولید، زمینه ساز حرکت و هدایت جامعه به سمت خوداتکایی و تحقق همهجانبه حماسه اقتصادی است و همگان باید در راستای اجرایی کردن سیاست های معظم له، گام های جدی بردارند.

این رشته مهندسی را می توان جزو آن دسته از رشته هایی به حساب آورد که این امکان وجود دارد تا بتوان تا مقطع دکتری به تحصیل پرداخت و در زیر مجموعه کنکور تجربی قرار گرفته شده است. خبرگزاری آریا – مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران با صدور اطلاعیههای جداگانهای اعلام کرد که کالای تیشو شرکت محصولات کاغذی لطیف و MDF خام شرکت صنایع چوب خزر کاسپین در بازار فرعی این بورس مورد پذیرش قرار گرفت. الوار به صورت قطعات عظیمی از تنه های درخت می باشد که در کارخانه های چوب به ابعاد مناسب برش می خورد. صنعتی که در آن از چوب برای ساخت وسایل و تجهیزات گوناگون بهره گرفته می شود، صنعت چوب نام دارد. برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید اقتصادآنلاین – هانا پاکمند؛ صنایع چوب خزر کاسپین با عملکردی چشمگیر در مرداد ماه سال جاری از فروش محصولات خود، بیش از ۳۶میلیارد تومان درآمد کسب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید