طراحی ، ساخت و اجرا محصولات چوبی لوکس

در نتیجه با توجه به موارد ذکر شده، سود ناخالص عملیاتی این شرکت در دوره شش ماهه نخست سال جاری با ۱۴۲ درصد افزایش نسبت به دوره شش ماهه نخست سال گذشته به میزان ۸۵ میلیارد ریال بوده است. سهم عمدهای از بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی (۹۲درصد)، مربوط به خرید مواد مستقیم مصرفی بوده که هزار و ۱۴۲ میلیارد ریال از آن صرف خرید آخال و ۱۲۴ میلیارد ریال صرف خرید چوب و مقدار بسیار کمی صرف خرید خمیر شده است. سهم عمدهای از این درآمدها مربوط به بخشودگی جرائم تامین اجتماعی به مبلغ ۵۷ میلیارد ریال بوده و شرکت در این مورد بیان کرده است که این عنوان مربوط به پیگیریهای انجام شده جهت اخذ بخشودگی از سازمان تامین اجتماعی بوده است. لازم به ذکر است سفارشی سازی سایر محصولات چوبی نیز مطابق با نیاز و درخواست کارفرمایان انجام می شود. امیدواریم این واحدها از ظرفیت و ساختار جدید وزارتخانه بهره مند شوند و هم به سامانه جامع تجارت بپوندند و با رفتار شفاف خود زمینه را برای حمایت ما مهیا کنند. فارغ التحصیلان رشته صنایع چوب در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور میتوانند در تمامی کارگاه ها و کارخانه ها و بطور کل صنایع مربوط به چوب مشغول به تحصیل شوند .

دانشجویان این رشته مطالعات بنیادی و کاربردی را در زمینه های : شناخت ویژگی های آناتومیکی، شیمیایی، فیزیک و مکانیک مواد اولیه لیگنوسلولزی به ویژه چوب، روش های تهیه خمیر کاغذ، کاغذ سازی، فناوری های تبدیلی کاغذ، بازیافت و مرکب زدایی کاغذ و مشتقات حاصل از سلولز انجام می دهند. از شرایط ثبت نام رشته صنایع چوب علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور پرداخت هرینه تحصیلی بعنوان شهریه است . معاون وزیر صمت در پایان گفت: در حوزه یراق آلات نیز بیش از ۲۰۰ واحد فعالیت خود را ثبت کردند. فعالیت شش ماهه نخست سال جاری چوکا نیز نتوانست از این میزان زیان انباشته بکاهد و زیان خالص ۷۲ میلیارد ریالی در این بازه زمانی باعث شد زیان انباشته در پایان دوره مالی منتهی به شهریور ۱۴۰۰ به ۳ هزار و ۷۶ میلیارد ریال برسد. حاصل فعالیت این شرکت در دوره ۱۲ ماهه سال مالی ۱۳۹۹ زیان ناخالص ۲۴۷ میلیارد ریالی بوده که این موضوع باعث شد میزان زیان انباشته در پایان سال مالی ۹۹ به ۳هزار میلیارد ریال برسد و شرکت فعالیت سال ۱۴۰۰ خود را با این میزان زیان انباشته آغاز کند. این موسسه در بیست و پنج سال گذشته، با اتکا بر توان اجرایی خود و بهره گیری از تجربه ی پیشگامان جهانی صنعت چوب، همواره به ارتقاء سطح اجرا در صنعت ساختمان کشور یاری رسانده است.

این شرکت با سالها تجربه در زمینه اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین با برخورداری از مجموعه کارخانه های مجهز به ماشین آلات مدرن و منطبق با استانداردهای جهانی، استفاده از بهترین مواد اولیه ، نیروی انسانی متخصص و همکاری با طراحان مطرح ایتالیایی سبب شده محصولات این شرکت قابل رقابت و عرضه در کلاس جهانی باشند. در ابتدای کار در فضایی به مساحت 100 متر مربع صرفا کار پولیش انجام داده می شد و رفته رفته پیشرفت و گسترش کار باعث آشنایی و همکاری با بزرگان صنعت مبلمان و دکوراسیون داخلی شد. به همین جهت شرکت روماک در انتخاب مواد اولیه بیشترین دقت را بخرج می دهد و با بهره گیری از مواد اولیه مرغوب به صورت تخصصی در تولید محصولات چوبی فعالیت می نماید. البته واحدهایی را داریم که بدون کمکهای دولتی فعالیت میکنند. هنرمندان منبت کار ابتدا طرح مورد نظر را روی چوب میکشند و سپس به صورت برجسته و حجم دار حکاکی میکنند. توانایی های مختلفی برای متخصصان مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی در نظر گرفته شده است ، این رشته مراحل رویش و تولید چوب را مورد بررسی قرار می دهد و به همین دلیل توانایی های متنوعی به موفقیت در این کار بستگی دارند که یکی از آن ها علاقه به دروسی همچون زیست شناسی گیاهی ، شیمی و فیزیک هست.

میتوان نتیجه گرفت که دلیل این افزایش در درآمدهای عملیاتی چیزی جز افزایش در نرخ فروش محصولات نبوده و شرکت بیان کرده است که این نرخ بر اساس کمیته قیمتگذاری و تصویب در هیاتمدیره با توجه به شرایط و کشش بازار تعیین شده است. میزان فروش کاغذ شرکت چوکا در بازه زمانی شش ماهه نخست سال جاری ۱۳هزار و ۱۴۹ تن بوده و شرکت از محل فروش این محصول هزار و ۵۳۲ میلیارد ریال درآمد کسب کرده که این میزان درآمد نسبت به درآمد حاصل از فروش دوره شش ماه نخست سال گذشته با حجم فروش مشابه (۱۳هزار و ۱۵۰ تن کاغذ) به میزان ۸/ ۸۲درصد افزایش داشته است. فعالیت تولیدی شرکت چوکا در دوره شش ماه نخست سالجاری به دو محصول کاغذ و تخته چندلا محدود بوده است. با توجه به موارد ذکر شده، زیان خالص عملیاتی فعالیت شش ماهه نخست سال جاری صنایع چوب و کاغذ ایران به میزان ۱۴۹ میلیارد ریال بوده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته (۱۶۱ میلیارد ریال) ۸ درصد بهبود یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید