ماشین آلات صنایع چوب

اما مراکز خصوصی حقوق و مزایایی مطابق با مهارت و تجربه کارشناسان پرداخت نموده و تا حدودی میزان این حقوق می تواند توافقی باشد. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد. علاوه بر چوب خام و طبیعی، از چوب های صنعتی نیز در صنایع گوناگون بهره گیری می شود. تعاریف مختلفی برای چوب وجود دارد که در این بخش می خواهیم از دید صنعتی به آن بنگریم. ماشین آلات سی ان سی یکی از پیشرفتهترین دستگاههای صنایع چوب است که عملیات مختلفی همچون برش، سوراخ کاری، حکاکی و ایجاد طرح و نقشهای مختلف بر روی چوب را انجام میدهد. در حالی که کشورهای پیشرو در صادرات صنایع چوبی احتمال میدهند که امسال را با 20 درصد ضرر به پایان برسانند، ما قصد داریم امسال را بدون ضرر به پایان ببریم. احمد گولچ، رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادر کنندگان کاغذ، صنایع چوب و مبلمان ترکیه (MOSFED) در گفتوگو با خبرنگار «آناتولی» اظهار داشت: از ماه ژوئن مجددا صادرات محصولات چوب و مبلمان ترکیه رونق گرفت و خسارتی که ماههای مارس، آوریل و مه به علت پاندمی کرونا متحمل شده بودیم، جبران شد.

توان بالقوه بالای این تعداد واحد تولیدی در جذب نیروی کار، افزایش تولید و در نهایت توسعه صادرات میتواند محرک بسیار خوبی جهت صنایع وابسته و مرتبط با آن نظیر چوببری، نئوپان سازی، چسب سازی، تولید تخته فیبر، روکش و تخته لایه، یراقآلاتسازی،شیشه، پارچهبافی و رنگسازی باشد. بنابراین بسیاری از دانشگاه های جهان این رشته تحصیلی را در کشور های خود ارائه داده و به جذب دانشجو می پردازند. بازار کار و آینده شغلی رشته دانشگاهی مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی چگونه است ؟ تخته نرد از جمله شناخته شده ترین صنایع چوبی می باشد که طرفداران این بازی علاقه شدیدی به تهیه تخته نرد معرق کاری و یا خاتم کاری شده دارند. منبت کاری به صورت نیم برجسته، برجسته و تمام برجسته انجام می گردد و در تولید مبلمان و درب نیز کاربردی است. شرکت “مونسا” با بیش از سه دهه فعالیت در صنعت مبلمان و با تولید مبلمان نئوکلاسیک و مبلمان آوانگارد (طراحی، تولید مبلمان، تعمیرات و فروش) افتخار داشته با بهره گیری از جدید ترین تکنولوژی و دستگاه های روز صنعت مبلمان به همراه نیروی انسانی کارآمد و متخصص، مدرن ترین و با کیفیت ترین محصولات را طراحی و تولید نماید. این رشته در زیر گروه ۵ علوم تجربی قرار داشته و مهم ترین درس برای قبولی در آن درس ریاضی با ضریبی برابر با ۳ می باشد.

درس زمین شناسی کمترین ضریب تأثیر در کنکور سراسری این رشته را داراست و ضریبی برابر با ۱ دارد. باید در رابطه ا رشته دانشگاهی مورد علاقه تحقیق شده و آینده شغلی و درآمد آن بهخوبی بررسی گردد تا فرد در آینده به پشیمانی و دلزدگی دچار نگردد. درواقع باید رشته تحصیلی انتخاب شود که با روحیات فرد سازگاری داشته و فرد به آن رشته علاقهمند باشد. فارغ التحصیلان این رشته دانشگاهی می توانند با تأسیس کارگاه و کارخانه ساخت محصولات چوبی و سلولزی شخصی، به کسب درآمد بالایی در این زمینه شغلی برسند. این دسته از صنایع چوبی عموماً دارای تزئینات هستند و زیبایی تحسین کننده ای دارند. کارشناسان این رشته مشکلات صنعت چوب، کاغذ و دیگر صنایع سلولزی مرتبط با آن را بهبود بخشیده و با دانش و مهارت خود سطح کیفیت را افزایش می دهند. هدف رشته دانشگاهی مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی تربیت و آموزش افرادی است تا مهارت و دانش کافی در زمینه چوب، اقتصاد و کاربرد و …

اين در حالي است که مواد اوليه غير چوبي مانند تفاله نیشکر، سرشاخه­های نخل و کاه گندم در کشور موجود است که به دليل نبود دانش فني و تعداد کارخانجات کافي متأسفانه به هدر مي­روند و در عوض جنگل­هاي بکر کشور در حال قطع و نابودي است. در حال حاضر چوب جنگل های هیرکانی مورد بهره برداری نمی باشد و جزو جنگل های حفاظت شده است. درواقع گروه علوم و صنایع چوب و کاغذ، امکانات آموزشی و تحقیقاتی را در زمینه های گوناگون مربوط به چوب و فرآورده های چوبی، کاغذ و فرآورده های آن برای دانشجویان مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم آورده است تا به پیشرفت تکنولوژی و اقتصاد در کشور کمک گردد. دروس تخصصی : طرح و برنامه ریزی تولید، فرآورده های مرکب چوب، شناخت عمومی چوب، تشریح و تشخیص چوب، درجه بندی و ارزیابی چوب، فیزیک چوب، حفاظت و ایمنی کار، شیمی چوب، بازاریابی فرآورده های چوبی، فناوری برش چوب، کنترل کیفیت، مکانیک چوب، بررسی مسائل صنعت چوب، مواد (پلیمر)ی، کامپوزیت های فیبری، الیاف طبیعی، اصول حفاظت چوب، کارآموزی، پژوهش و گزارش نویسی، پروژه. دروس اصلی : آمار و احتمالات مهندسی، قوانین صنعتی و خود اشتغالی، مکانیک سیالات، توسعه پایدار مواد اولیه، برق صنعتی، کامپیوتر کاربردی، روش ها و ابزار اندازه گیری، مسائل زیست محیطی، درخت شناسی، حسابداری، اقتصاد مهندسی، مدیریت و برنامهریزی صنعتی.

دیدگاهتان را بنویسید