ماشین آلات صنایع چوب

ایسنا/چهارمحال و بختیاری زمانی که عشق و هنر با یکدیگر تلفیق شود در نهایت شاهد خلق یک اثر هنری بینظیر خواهیم بود، اثری که نمیتوان با مادیات بر روی آن قیمت گذاشت، عموما آثار هنری بدون نیاز به کارگاههای مجهز و پیشرفته و تنها با چند ابزار ساده تولید میشوند، اما برای هر خلق هر کدام از این آثار زمان زیادی صرف میشود که شاید در نگاه اول متوجه ریزهکاریهای انجام شده در آنها نباشیم. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، آثار منبتکاری بر روی تولیدات چوبی حاصل هنر دست منبت کاران قمی است که با هنرمندی خاص به جسم بی جان چوب روحی تازه میدمند. به گزارش خبرنگار گروه استانهای باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، برای منبت کاری این هنر اصیل ایرانی، انواع چوب درختان بکار گرفته میشود؛ هر چه جنس چوب محکمتر و فشردهتر باشد کار منبت بهتر، زیباتر و با دوامتر میشود. او گفت: بیشترین درآمد صنایع دستی در مراغه، از محل تولیدات منبت و معرق چوب، حکاکی روی فلز و سراجی سنتی کسب شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز،طالبی رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مراغه گفت: سالانه ۵۰ میلیارد ریال درآمد با تولید و صادرات صنایع دستی در ۱۲ بخش عاید هنرمندان این شهر میشود. درآمد مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی نیز تا حد زیادی به محل اشتغال و مهارت و تجربه فردی وابسته می باشد. به دلیل گستردگی آینده شغلی و بازار کار برای متخصصان مهندسی صنایع چوب و فرآورده های سلولزی، این افراد می توانند نقش های پژوهشی و یا مدیریتی را بر عهده گرفته و در مکان های مختلفی به فعالیت بپردازند. وی اعلام کرد: در کارگاههای صنایع چوب بانه برای هفتاد نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است و این صنعت آینده رو به رشدی دارد. شرکت صنایع چوب خزر کاسپین در حوزه اشتغال یکی از موفق ترین شرکتهای تولیدی و صنعتی در منطقه بوده، به طوری که با اشتغال مستیقیم 212 نفر و اشتغال غیر مستقیم حدودا 1000 نفر گامی موثر در این راستا برداشته است. در سال 1365 تصمیمات لازم جهت جداسازی بخشهای جنگل و صنعت تحت مدیریت مستقل اتخاذ و شرکت قبلی به سه شرکت مستقل صنایع چوب اسالم و شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران ( تحت پوشش سازمان صنایع ملی) و شرکت جنگل شفارود تحت پوشش وزارت کشاورزی تجزیه گردید.

در نتیجه ماموریت حفظ ، بهره برداری و احیاء جنگل و تولید فرآورده های چوبی (تراورس، واشان، تخته و غیره) از حیطه فعالیت های شرکت چوکا حذف گردید. به گزارش خبرگزاری آریا ، در اطلاعیه مدیریت پذیرش و بازاریابی شرکت بورس کالای ایران آمده است که مقدار 1500 تن تیشو شرکت محصولات کاغذی لطیف و 20 هزار مترمکعب MDF خام شرکت صنایع چوب خزر کاسپین پس از بررسی مدارک و مستندات در دویست و هشتاد و سومین جلسه کمیته عرضه در تاریخ 18 فروردین ماه 1400 در بازار فرعی بورس کالای ایران مورد تصویب قرار گرفت. مجری طرح ملی زراعت چوب سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه طرح زراعت چوب از طرحهای مشارکتی این سازمان است و در سنوات گذشته بهخاطر امکان بهرهبرداری از جنگلهای طبیعی و تامین چوب از رویشگاههای جنگلی کشور، کمتر مورد استقبال بخش خصوصی و صاحبان صنایع قرار میگرفته، از توسعه و گسترش زراعت چوب در کشور خبر داد و افزود: با تصویب قانون ممنوعیت بهرهبرداری چوبی از جنگلها، اکنون زراعت چوب یکی از اصلیترین منابع تامین نیازهای چوبی کشور به شمار میرود. به گزارش خبرنگارآریادفترمازندران درساری، این دیدار که در دفتر علی اکبر صفریان مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران برگزارشد ، عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی صنایع چوب و کاغذ مازندران را یک افتخار صنعتی برای استان خواند که درصد بالایی از نیاز کاغذ برای چاپ رسانه های مکتوب کشور را تامین می کند .

خبرگزاری آریا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صنایع چوب و کاغذ مازندران در راستای حمایت از مطبوعات استان دیدار کردند. مدیر منطقه پنج شهرداری قم گفت: منطقه 5 از مناطق بحرانی و خطرآفرین به علت وجود صنایع مرتبط با چوب و کفش است. به گزارش خبرگزاری برنا از قم، علیرضا اقبالیان با اشاره بهاحتمال وقوع حوادث آتشسوزی در کارگاههای نجاری و مراکز صنعتی سطح منطقه اظهار داشت: منطقه ۵ از مناطق بحرانی و خطرآفرین به علت وجود صنایع مرتبط با چوب و کفش است. برای مشاهده بهترین کارگاه های صنایع چوب و نجاری در کشور به سایت چچیلاس مراجعه کنید. سرپرست کارگاه تعداد: 1 نفر فوق دیپلم صنایع چوب و یا عمران جهت انجام پروژه های شهرستان و تهران استان و شهر مورد نیاز: تهران متقاضیان واجد شرایط می توانند از طریق راه های ارتباطی اعلام شده در آگهی درخواست خود را جهت استخدام ثبت نمایند. خبرگزاری آریا- ریس اداره میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی شهرستان بابل ازکارگاه تولیدی فراچوب درمنصورکنده یازدد کرد. به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بانه در افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: هنرمندان بانهای در صنایع چوب نوآوریهای منحصر به فردی ایجاد کردهاند و صنعت چوب در بانه موفقیتهای زیادی کسب کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید