ما برنامه مشخصی برای صنعت مبلمان داریم

اما همچنان روسیه از لحاظ صادرات محصولات چوبی در جمع پنج صادرکننده اول جهان قرار می گیرد. روسیه از لحاظ صادرات الوار در جایگاه دوم جهان و از لحاظ صادرات تخته سه لا در جایگاه سوم دنیا قرار دارد و به لحاظ صادرات اسلوب چوبی هم در جمع ده صادرکننده برتر جهان قرار می گیرد. اکثریت قریب به اتفاق این صنایع با کار با مواد اولیه مختلف در مرحله اولیه خود مشخص می شوند. هر بلوک محدوده حفاظت مشخصی دارد همچنین صدور کارت ضابط قضایی برای ۲۸۰۰ نفر پس از آموزش انجام شده و کارت خود را دریافت کردهاند. رییس سازمان منابع طبیعی و ابخیزداری با اشاره به اقدامات سازمان برای آبخیزداری و بیابانزدایی گفت: ۲.۵میلیون هکتار آبخیزداری و بیابان زدایی انجام و در کنار آن مرکز نوآوری فناوری منابع طبیعی ایجاد شده است که تکنولوژیهای جدید را دنبال میکند همچنین مرکز بینالمللی جامع مدیریت آبخیز در سازمان ایجاد شد و ۱۴ کشور منطقه در آن با مسئولیت ایران عضویت دارند و هر پنج سال یکبار عملکرد آن بررسی میشود همچنین ما هشت سامانه را طراحی و راه اندازی کردیم که فعالیتهای خود را بر اساس آنها تنظیم میکنیم. ما ۳ دهه به دنبال عنوان پست جنگلبان بودیم و هم اکنون همه ۲۱۰۰ پست به عنوان جنگلبان و حافظین منابع طبیعی مشخص شده اند همچنین جذب ۲۵۰۰ که ۸۶۰ نفر آنها مربوط به منابع طبیعی است در دستور کار است.

منصور در پایان گفت: سال ۸۴ یگان حفاظت تشکیل شد، اما پست سازمانی نداشت. قانون حفاظت و حمایت در سال ۷۱ ما را موظف به شناسایی ذخیرهگاههای جنگلی کرده است. گروه استانها – تولید در کاشان گرفتار بیمهری مسئولان شده است و تفسیر نادرست از قانون چوب لای چرخ تولید گذاشته است. رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور افزود: ۱۷۴ هزار نفر همیار طبیعت کددار با سازمان همکاری میکنند همچنین بر اساس بند ب ماده ۲۹ قانون احکام دائمی به منابع طبیعی اجازه داده تا تشکلها را احراز صلاحیت کند. این صنعت به دلیل محدودیت در تأمین مواد اولیه، نتوانسته به صورت مناسبی رشد کند که این امر به تأمین نیاز داخلی از طریق واردات منجر شده است. با توجه به تقاضای روزافزون بازار به مواد اولیه صنایع چوب در راستای توسعه و رشد شهرنشینی و به تبع آن استفاده از محصولات متنوع ساخته شده از فرآورده های چوبی، توجه به صنعت چوب و تجهیزات وابسته اش بیشتر حس می شود. برای بازیافت مواد سلولزی نیاز به سوزاندن آنها نمی باشد. وی در ادامه اظهار کرد: پیش از این مدل خاصی برای مدیریت مناطق بیابانی وجود نداشت که سال گذشته تهیه و به استانها ابلاغ شد. رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیز داری کشور ادامه داد: ما ۲۷۰ هزار هکتار گیاه دارویی مرتعی کشت کردیم همچنین جنگلهای هیرکانی نیازمند دو طرح شامل تکمیل مطالعات تفصیلی اجرایی و طرحهای فنی حفاظتی بود که پس از توقف سه ساله ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار هکتار آن کامل و ۴۷۰ هزار هکتار مدیریت طرح نیمه تفصیلی اجرایی پایدار انجام شد و ادارات کل حوزه به حوزه در حال انجام آن هستند.

سند تالاب انزلی نیز با ۲۳هزار و ۷۴۳ هکتار اخذ و روستای زیارت با بیش از ۱۰۰۰ هکتار شامل این اقدامات شد. صنایع استخراجی نیز شامل استخراج سنگ معدن و استخراج سوخت معدنی است. این صنایع به تولید ماشین آلات سنگین اختصاص یافته اند و بنابراین ، سرمایه گذاری اولیه بسیار زیاد است. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود. منصور اضافه کرد: ما تلاش کردیم تا برای پاسداشت عنوان جنگلبان در هر شهرستان یک خیابان، میدان یا بوستان به نام جنگلبانان نامگذاری کنیم.۱۴۱ خیابان یا میدان به نام جنگلبانان و شهدای منابع طبیعی نامگذاری شده است. از سال ۷۲ تا ۹۸، ۴۱۴ هزار هکتار ذخیره گاه شناسایی و در این دوسال بیش از ۶۰۰ هزار هکتار به این عدد اضافه شد و این عدد رشد یک و نیم برابری نسبت به ۲۶ سال گذشته را نشان میدهد.

در این راستا گروه صنایع چوب و فرآورده های سلولزی، به ­عنوان یک از زیرگروه های صنایع چوب و کاغذ، در دانشگاه خاتم الانبیاء بهبهان با هدف تربیت دانشجویانی که بتوانند در عرصه­های مختلف صنعتی به مملکت عزیزمان خدمت نمایند در مهر ماه سال 1392 با 23 دانشجوی کارشناسی و 4 دانشجوی کارشناسی ارشد آغاز به کار کرد. رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مراغه گفت: از طریق ۱۰ کارگاههای صنایع دستی زیر مجموعه این اداره در مراغه برای بیش از ۱۰۰ نفر شغل ایجاد شده است. برای استانها ۵۰ هزار هکتار هدفگذاری و ۸۰ هزار هکتار توسط مردم احیا شد. رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور افزود: از سال گذشته تا الان۱۸۰۰ هکتار از عرصههای آسیب دیده از فعالیتهای معدنی را خود معدنگاران احیا و بازسازی کردهاند. اشنیز محصولات خود را با استانداردهای جهانی و تحت دستورات استاندارد DIN آلمان تولید می نماید. ایشکاب (ISHCAB)، مجری کابینتهای کلاسیک آشپزخانه از سال 1380 فعالیت خود را آغاز نمود ودر این مدت با تشکیل گروهی مجرب از مهندسان معماری و صنایع چوب پاسخگوی نیاز شما به کابینت آشپزخانه (کابینت مدرن و کابینت کلاسیک) می باشد. حسابدار جنسیت: خانم نوع قرارداد: تمام وقت منظم و مسئولیت پذیر جهت انجام امور حسابداری حقوق اداره کار بیمه از متقاضیان واجد شرایط خواهشمندیم رزومه خود را به واتساپ زیر ارسال نمایند و یا با شماره موبایل زیر تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید