پیش بینی قیمت آهن و میلگرد در سال 1401

آهن از طریق واکنشهای ردوکس (اکسید و احیا) از سنگ آهن به تولید میرسد. به اکسیژن برای سوزاندن سوخت و همچنین انجام واکنشهای کوره نیاز است. بسیاری از کورههای امروزی از هوای غنی شده با اکسیژن استفاده میکنند تا واکنشهای داخل کوره به طور کامل انجام شوند. این جامد متخلخل، هم کربن مورد نیاز برای واکنشهای کاهشی را تامین میکند و هم به عنوان سوخت رایج کورهها از آن بهره میگیرند. بنابراین، واکنشهای متفاوتی در بخشهای مختلف کوره انجام خواهند شد. در برخی کورهها، روغن یا گاز طبیعی به همراه هوای گرم به داخل کوره تزریق میشوند. کم خونی ناشی از فقر آهن ممکن است منجر به ضربان قلب سریع یا نامنظم شود. به عکاسی و شیمی آلی علاقه دارد و تا امروز تولید مطالب متنوعی از مجله فرادرس را در حوزههای شیمی، هنر و بازاریابی به عهده داشته است. این سرباره مذاب از بالا به پایین کوره حرکت میکند و لایهای را در بالای آهن مذاب تشکیل میدهد. در کورههای جدیدتر، جرم هر جزء و مدت زمان اضافه شدن آن به کوره توسط کامپیوترها کنترل میشود که این کار را به طور خودکار و با در نظر گرفتن شرایط کوره انجام میدهند. چای و قهوه حاوی ترکیباتی به نام پلی فنول ها هستند که با آهن پیوند تشکیل می دهند و جذب آن را برای بدن دشوار می سازند.

شما می توانید در بخش آهن داغ تمام خبرها و تحلیل های بازار را مطالعه کنید تا با نوع نگرش های ما از تحولات بازار آشنا شوید. در مقابل برای خرید از کارخانه حتما باید تناژ خاصی را رعایت کنید و ممکن است در سبد خریدتان محصولاتی وجود داشته باشد که شما به آن نیاز ندارید. سنگ معدنهایی که کمتر از این مقدار آهن داشته باشند را ابتدا پودر میکنند و غلظت آهن در دانههای حاصل را به کمک فرآیند «فلوتاسیون» (Flotation) افزایش میدهند. دما در قسمتهای مختلف کوره تغییر میکند و مقدار ثابتی ندارد. این اجزا را هر 10-15 دقیقه به بالای کوره اضافه میکنند. بعد از مدتی حضور در بازار میلگرد و آهن ایران، خود به خود میتوانید قیمت حدودی آهن و میلگرد را تخمین بزنید. لازم به ذکر است که علاوه بر تولید داخلی این محصول فولادی، بازار واردات این محصول نیز فعال است. به گزارش ایسنا بنابر اعلام همگردی، محصولات آهنی در انواع و اشکال مختلفی تولید و به بازار عرضه میشوند که یکی از آنها محصولات آهنی ساختمانی است و در ساختمانسازی کاربرد دارد؛ به طوری که بسیاری از سازههای دنیا بر پایه خرید و فروش محصولات فولادی، استوار شدهاند. رسوب حاصل حاوی کک خواهد بود و ترکیبات فرار نیز از آن جدا میشوند.

با بالا رفتن گازها در کوره، واکنشها نیز انجام میشوند. با سرد شدن آهن مذاب از دمای بالا تا دمای محیط، دگرگونیهای مختلفی در آهن رخ میدهد. کورههای بلند از سنگ آهن با خلوص بالا یا پودر آهن شامل کک و سنگ آهن استفاده میکنند. درحالیکه «کوره بلند» (Blast Furnace)، فرآیند اصلی در کاهش سنگ آهن را شامل میشود، اما فناوریهای دیگری نیز برای تولید آهن در مقیاس کمتر مورد استفاده قرار میگیرند. این آزمایشها آهن موجود در خون را اندازه گیری می کند. نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند، معمولا تا سن ۴ تا ۶ ماهگی آهن کافی را از شیر مادر دریافت می کنند. به طور معمول، آهن مذاب را مستقیم در ظرفهای 300 تنی به خط تولید فولاد منتقل میکنند. به عنوان یک راه جایگزین، زغالسنگ پودر شده را به طور مستقیم به کوره وارد میکنند که با این روش، دیگر نیازی به استفاده از کورههای کک نخواهد بود. با گرم شدن آجرهای نسوز میتوان از آن برای گرم کردن هوای کوره استفاده کرد. برای اینکه پیشبینی درست و منطقی از قیمت آهنآلات داشته باشید، باید از دو روش تحلیل تکنیکال و بنیادی به صورت همزمان استفاده کنید.

البته بهتر است این نوع از تحلیل را کاملا کنار نگذاشته و از آن نیز استفاده کنید. شرکت فولادسازان راه ابریشم به منظور احقاق چشم انداز فعالیت در حوزه تجارت الکترونیک با بهرهگیری از متخصصان امر، آگاهی از قیمتهای لحظهای و اخبار روزانه بازار آهن و فولاد، تحویل محصولات به مصرفکنندگان در کمترین زمان و مناسبترین قیمت را از جمله مهمترین اهداف و ماموریتهای خود قرار داده است. در بخشهای قبلی، تمامی عوامل مؤثر بر قیمت میلگرد و قیمت آهن شرح داده شد. آهن یکی از فراوانترین عناصر بر روی زمین است و سنگ معدن آن معمولا حاوی اکسیژن، سیلیکون، منگنز، فسفر و گوگرد است. اما این سود خالص آهن فروشان مدرن نیست و باید هزینههای جاری شامل اجاره، مالیات، انبارداری و همینطور دستمزد، پورسانت، بیمه، عیدی و سنوات کارکنان را از آن کاست تا سود خالص آهن فروشان بزرگ مشخص شود. قسمتی از آنها شامل یک استوانه (سیلندر) فولادی با ارتفاع 30 متر است که با آجرهای نسوز پوشیده شدهاند. متوسط قیمت آهن و قیمت میلگرد ملاک تعیین نهایی قیمت است. قیمت آهن گالوانیزه نیز تحت تاثیر عوامل زیادی ست. مواد دیگری همچون گاز زغالسنگ (حاوی مونواکسید کربن و هیدروژن)، قیر و بنزن نیز از این روش بدست خواهند آمد.

دیدگاهتان را بنویسید