پیش بینی قیمت میلگرد و آهن در سال ۱۴۰۱ – ایمنا

با گذشت زمان روشهای جدیدی برای تولید آهن و فولاد ابداع شد. فولاد در 5 ماهه اول سال با کاهش 11 درصدی روبرو بود که بنابر نظر کارشناسان با قطعی برق در این مدت بیارتباط نبود. میزان نیاز به این محصول و بررسی وضعیت بازار میلگرد نیز از جمله مهمترین عواملی است که در قیمت نهایی میلگرد تاثیرگذار خواهد بود. مواد اولیه مانند قراضه و سنگ آهن از مواد اصلی مورد نیاز برای تولید آهن به شمار میروند و قیمت این مواد بر روی قیمت نهایی میلگرد موثر خواهد بود. از این فولاد برای ساخت کارد و چنگال آشپزخانه، لوازم خانگی و ظروف آشپزی مانند تابه های استیل ضد زنگ استفاده می شود. صنایع آهن و فولاد بخش عظیمی از اقتصاد کشور را تحت پوشش قرار داده و به شدت تحت تاثیر رشد قیمتهای جهانی، قیمت دلار و شرایط سیاسی قرار دارد. در سالهای گذشته، شرایط برجام و قیمت دلار به نحوی بود که به شدت بر قیمت آهن و میلگرد تاثیر گذاشته و قیمت آنها را با نوسانات شدیدی روبهرو کرده بود. وجود خبرهای ضد و نقیض و مبهم از برجام و بسته شدن بودجه سال آینده بدون در نظر گرفتن برجام نیز نشان دهنده این است که احتمالا تا پایان سال، 10 درصد دیگر تورم را تجربه کرده و قیمت دلار به 33 هزار تومان هم خواهد رسید.

طبق این بودجه و سیاست انقباضی دولت در بودجهبندی، کاهش تورم سطح عمومی قیمتها در سال آینده پیشبینی میشود. در تاریخ 21 آذر ماه سال 1400، لایحه بودجه 1401 دولت به مجلس تحویل داده شد. هرچه میزان تقاضای مشتریان برای میلگرد افزایش پیدا کند، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود و برعکس اگر تقاضا برای این محصول کاهش پیدا کند، قیمت آن نیز دچار کاهش خواهد شد. اگر قصد خرید آهنآلات یا سرمایهگذاری در این بازار را دارید، تحلیلهای هفتگی و ماهانه بازار آهن و فولاد آسرون به عنوان ابزاری کارآمد در دسترس شما است تا با اشراف کامل بر تحولات بازار و آگاهی از روند احتمالی قیمتها، ریسک خود را کاهش دهید. پیش بینی قیمت میلگرد و قیمت آهن در سال 1401 یکی از مهمترین مواردی است که باید در نظر داشته باشید و طبق پیشبینیهای انجام شده توسط مجموعه آهنآنلاین پیش برید و یا با استفاده از تکنیکهای پیش بینی قیمت میلگرد و قیمت آهن که در این مقاله به طور کامل راجع به آن توضیح دادهایم. البته مبرهن است که برای برخورداری از این توانایی، باید تجربه بسیار زیادی در بازار آهن ایران کسب کنید. به عبارت دیگر، در سال آینده با جهشهای عجیب و غریب قیمت میلگرد، تیرآهن و ورق روبهرو نشده و نسبت به سالهای گذشته شیب ملایمتری از افزایش قیمت را تجربه خواهیم کرد.

کاربرد ورق گالوانیزه چیست؟ از دیگر مقاطع فولادی که قیمت آن در سال 1400 دچار نوسان و افزایش شده بوده، انواع ورق آهن با نورد سرد و گرم است. برای پیش بینی قیمت آهن، باید چندین پارامتر را در کنار هم بررسی کنیم تا به برآورد دقیقی از این پیش بینی برسیم. جذب آهن نیز همانند سایر عناصر و تحت شرایط طبیعی باید کنترل شود زیرا آهن به دلیل تولید رادیکال های فاقد اکسیژن می تواند اثرات جانبی به همراه داشته باشد. همراه داشتن آهن آشکار مانند شمشیر و چاقو در حال نماز مکروه است. بنابراین پزشک برای تشخیص کم خونی ناشی از آهن یا بیماریهای مربوط به بالا بودن آهن، آزمایش شمارش گلبول قرمز را با آزمایشهای دیگر مانند Ferritin و TIBC ( آهن پیوند شده) درخواست مینماید . علاوه بر شکل ظاهری، میلگردها را بر طبق جنس فلز به کار رفته در آنها دسته بندی می کنند که در آن صورت فولادی یا آهنی می باشند. مجموعه مرکزآهن فعالیت خود را به صورت حرفه ای از سال 1387 آغاز نموده و هم اکنون آماده خدمت رسانی به شما همراهان در جهت تامین انواع آهن آلات اعم از قیمت میلگرد، انواع ورق، قیمت تیرآهن از کارخانجات مختلف می باشد.

با استفاده از خدمت آزمایش شبانهروزی در منزل هومکا در هر ساعتی میتوانید تست مورد نظر را در منزل انجام دهید. این خدمت تحت پوشش بیمههای پایه و تکمیلی است. ذکر این نکته هم الزامی است که در پیش بینی قیمت آهن و میلگرد، تنها عواملی مورد بررسی و تحلیل قرار میگیرند که قابل پیش بینی هستند؛ اما باید بدانید که برخی شرایط و اتفاقات غیرقابل پیش بینی نیز بر قیمت این محصولات تاثیر میگذارند. بسیاری از ناخالصیها در تولید فولاد را میتوان به کمک واکنشهای کاهشی حذف کرد اما برای حذف گوگرد از آهن مذاب به صورت اقتصادی، باید قبل از تولید فولاد این کار را انجام داد که با اضافه کردن یک واکنشگر (ریجنت) صورت میگیرد. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که رشد تقاضای صنایع فولادی را باید در بازارهای جهانی مورد بررسی قرار دهیم؛ چراکه رشد تقاضا در صنایع داخلی تاثیر چندانی در قیمتها نخواهد داشت. وقتی حال و روز بازاری خوب باشد سرمایه خود در بازارهای دیگر را کاهش داده و به آن بازار میآورند و به این ترتیب با چرخش سرمایههای خود میان بازارهای متفاوت ریسکهای خود را کاهش میدهند. با افزایش چشمگیر تولید و صادرات فولاد در چین و با افزایش مجدد عرضه مقاطع فولادی بعد از واکسیناسیون نیروی کار در چین، بخش بزرگی از نیاز کشورهای در حال توسعه و توسعهیافته تامین شده و قیمت جهانی میلگرد و سایر مقاطع قولادی کاهش پیدا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید