گروه صنایع چوب و فرآورده های سلولزی

در حال حاضر تولید چوب برای صنایع و فرآورده های چوبی متناسب با میزان تقاضا، یکی از عوامل تاثیرگذار در جنگل زدایی است. جنگل زدایی آثاری منفی بر کره زمین و گونه های مختلف گیاهی و جانوری می گذارد و تهدید بزرگی نیز برای حیات انسان می باشد. این رشته از معدود رشته هایی است که هنر جویان و حتی دانشجویان آن بخاطر نگاه نادرست مردم به فارغ التحصیلان آن گله مند هستند انها می گویند مردم فکر می کنند که در انتهای این رشته هنر جو به یک چوب بر یا نجار ساده تبدیل می شود گرچه خود نجاری شغلی است که ظرافت ها و دقت های خاص خود را دارد ولی آنچه اغلب مردم به آن اشاره می کنند کوبیدن میخ در چوب یا اره کردن قطعه ای از چوب است .اما مطمئن باشید که این فقط یک فکر سطحی و خام است . کارکرد دستگاه تغذیه به این صورت است که تعدادی پانل بر روی آن قرار میدهند و به صورت اتوماتیک پانلها را بر روی سی ان سی و یا پانل بر افقی قرار میدهد. مساحت جنگلهای دیگر که پراکنده در سایر نقاط کشور میباشند تا سه میلیون هکتار است.

شرکت صنایع چوب خزر کاسپین در تاریخ 29 دی 1369 به صورت سهامی خاص و با مساحت تقریبی 10 هکتار در آمل و در اداره ثبت شرکتهای تهران به ثبت رسید. شرکت روماک دارای دو طبقه شوروم در شهر تهران می باشد تا امکان بازدید حضوری برای کارفرمایان محترم فراهم گردد. نمایشگاه بین المللی صنایع چوب و تجهیزات وابسته تهران (Woodexpo) یکی از برجسته ترین نمایشگاه های تخصصی بین المللی در این زمینه در ایران است. مشاغل مربوط به چوب و فلز این روزها بسیار طرفدار دارد و بسیاری از افراد از ترکیب این دو برای دکوراسیون منازل و محیط های اداری استفاده می کنند. میفتیم. در حالیکه امروزه آثار هنری متعددی از چوب تولید می گردد که هم کاربردی بوده و هم جنبه زیبایی شناسی دارند. به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام، هم زمان از مورخ 30/08/1398 شرکت فیبر بابلسر ( سهامی خاص) با انتقال کلیه اموال و دارایی ها و مطالبات و دیون و تعهدات به ارزش دفتری، در شرکت صنایع چوب خزر کاسپین ادغام گردید. در سال 1365 تصمیمات لازم جهت جداسازی بخشهای جنگل و صنعت تحت مدیریت مستقل اتخاذ و شرکت قبلی به سه شرکت مستقل صنایع چوب اسالم و شرکت صنایع چوب و کاغذ ایران ( تحت پوشش سازمان صنایع ملی) و شرکت جنگل شفارود تحت پوشش وزارت کشاورزی تجزیه گردید.

طبق آخرین آمار رسمی که در سال 1395 منتشر گردید، 12% از میزان چوب مصرفی از چوب های جنگلی، 18 درصد از واردات چوبی و 70% از زراعت های چوبی و چوب های باغی تامین گردید. بر اساس اطلاعات منتشر شده در انجمن کارفرمایان صنایع چوب در ایران؛ واردات چوب در سال 1399 در حدود 560 تن بوده که 92% آن به صورت الوار بوده است. در کشور عزیزمان ایران، تعداد متعددی از شرکت ها به عنوان وارد کننده چوب و الوار فعالیت دارند. چوب های صنعتی به شیوه های خاصی در کارخانه های چوب تولید می شوند، به همین دلیل در مقایسه با الوار طبیعی از ماندگاری بالایی برخوردار هستند. چه میزان از سرانه مصرف چوب در ایران از جنگل های ملی تامین می گردد ؟ انواع تخت های سنتی صنایع چوب نصر نصر در ۵ اندازه و ۴ رنگ مختلف روانه بازار می شوند. از جمله چوب های صنعتی می توان به لایی چوب، پلی وود، فیبر و تخته چندلایه اشاره کرد. تخت های سنتی برای راه اندازی یک کافه یا راحتی افراد در باغ و حیاط خانه، ایده بسیار جالبی به شمار می آید.

امروزه همان گونه که مشاهده می شود ، صنایع چوب یکی از پر کاربرد ترین صنایع در تمامی محیط های اداری ، خانگی ، تجاری و . بدین معنی که قطع درختان در جنگل ها با مدیریت انجام میشود و تنها گونه هایی که امکان جایگزینی و رشد سریع آن ها وجود دارد قطع می شود. آمریکا بزرگترین تولید کننده ی چوب در جهان می باشد. تولید کننده(MDF ، کارخانه نئوپان کارون و حریر خوزستان . شرکت ایریاتاش کیش نماینده رسمی یاتاش در ایران می باشد که به مدت دو سال به عنوان بهترین وارد کننده مبلمان در ایران شناخته شد. منبت کاری به صورت نیم برجسته، برجسته و تمام برجسته انجام می گردد و در تولید مبلمان و درب نیز کاربردی است. طراحی و تولید انواع کابینت مدرن و کلاسیک ، ساخت و رنگ انواع محصولات چوبی اعم از کمد چوبی، درب و چهار چوب چوبی ، روشوفاژی ، کتابخانه ، ویترین و …

دیدگاهتان را بنویسید